شایان وب https://shayanweb.com دنیای شروع و توسعه‌ی کسب و کار اینترنتی Mon, 12 Apr 2021 07:44:10 +0000 fa-IR hourly 1 https://shayanweb.com/wp-content/uploads/2020/04/logo-80x80.png شایان وب https://shayanweb.com 32 32 وردپرس یا کدنویسی؟! بررسی مزایای راه اندازی وبسایت با وردپرس https://shayanweb.com/blog/wordpress-or-coding/ https://shayanweb.com/blog/wordpress-or-coding/#respond Mon, 12 Apr 2021 07:43:34 +0000 https://shayanweb.com/?p=8453 اگر به دنبال راه‌اندازی یک وبسایت برای کسب و کارتان یا خودتان هستید، شاید یکی از اولین سوالاتی که ذهن شما را درگیر کند، این است که از یک پلتفرم آماده‌ی راه‌اندازی سایت (مثل وردپرس که بهترین آن‌هاست) استفاده کنید یا از ابتدا وبسایت را برنامه‌نویسی کنید. وردپرس یا کدنویسی، کدام را انتخاب کنیم؟! در این مقاله، بطور کامل ویژگی‌های وردپرس، قدم‌های راه‌اندازی وبسایت با وردپرس و از طرف دیگر، مزایا و معایب برنامه‌نویسی یک وبسایت را با هم بررسی می‌کنیم.

راه‌اندازی وبسایت با برنامه‌نویسی (کدنویسی وب)

کدنویسی و برنامه‌نویسی وبسایت بصورت اختصاصی

بین وردپرس یا کدنویسی، روش اولی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم، راه‌اندازی وبسایت با کدنویسی وب است. اگر بخواهید وبسایت‌تان را با برنامه‌نویسی راه‌اندازی کنید، نیاز به استخدام یک برنامه‌نویس مسلط به کدنویسی فرانت اند (Front End) وب و یک برنامه‌نویس مسلط به کدنویسی بک اند (Back End) دارید. البته قابل ذکر است که برنامه‌نویس‌هایی هم هستند که به هر دو مسلط هستند.

راه‌اندازی وبسایت با برنامه نویسی، نیاز به هزینه و زمان زیاد و نسبت به وردپرس، بیشتری دارد. پیشنهاد می‌کنیم اگر در شروع کار خود هستید، می‌خواهید خیلی سریع شروع کنید و خیلی نیاز به طرح اختصاصی ندارید، به سراغ کدنویسی نروید.

برنامه‌نویسی فرانت اند وبسایت (Front-End)

کدنویسی فرانت‌اند وبسایت
کدنویسی فرانت‌اند وبسایت

برنامه‌نویسی فرانت اند وب، شامل html, css, js می‌شود و همچنین شاید لازم باشد برنامه نویس فرانت اند شما، به یک فریموورک (مثل بوتسترپ Bootstrap) هم مسلط باشد.

در اصل، برنامه‌نویسی Front-End، کدنویسی و پیاده‌سازی طرحی از وبسایت است که کاربر می‌بیند. یعنی ما در برنامه‌نویسی فرانت اند وبسایت، استایل، ظاهر و چیزی که کاربر می‌بیند را پیاده‌سازی و طراحی می‌کنیم.

برنامه‌نویسی بک اند وبسایت (Back-End)

کدنویسی بک اند Back-End وبسایت
کدنویسی بک اند Back-End وبسایت

برنامه‌نویسی بک اند وب، معمولا با php انجام می‌شود؛ ولی با پایتون، asp.net، جاوا و ruby نیز تا حدی قابل پیاده‌سازی است. توصیه‌ی ما در حال حاضر پی‌اچ‌پی است.

برنامه‌نویسی Back-End، کدنویسی و پیاده‌سازی بخش پشتی وبسایت است؛ یعنی مثلا وقتی کاربر یک فرم را پر کرد، اطلاعات در دیتابیس وبسایت ذخیره شود یا یک فرایندی انجام شود.

به زبان ساده، فرآیند ارسال یک فرم، ذخیره شدن اطلاعات، انتشار مقاله، بروزرسانی، ذخیره‌سازی اطلاعات و… در بک اند انجام می‌شود و تقریبا برای تمام سایت‌ها ضروری است؛ مگر اینکه آن وبسایت هیچ فرمی، مقاله‌ای، صفحات زیاد (بیش از نهایت حتی دو یا سه صفحه) یا… نداشته باشد. (بخواهد استاتیک باشد و داینامیک نباشد)

راه‌اندازی وبسایت با وردپرس

وردپرس - بهترین سیستم سایت ساز - انتخاب بین وردپرس یا کدنویسی
وردپرس – بهترین سیستم سایت‌ساز

اگر می‌خواهید، یک وبسایت مناسب را در زمان کمتر و با هزینه‌ی کمتر راه اندازی کنید، از وردپرس استفاده کنید. می‌توان گفت با وردپرس تقریبا هر وبسایتی را می‌توان ایجاد کرد. با توجه به افزونه‌های فوق‌العاده‌ی وردپرس، انواع وبسایت‌های فروشگاهی، شرکتی، شخصی، وبلاگی، خبری، آموزشی و… را می‌توانید ایجاد کنید.

وردپرس چیست؟!

وردپرس، به زبان ساده یک سیستم سایت‌ساز است که به شما کمک می‌کند وبسایت خود را راه‌اندازی کنید؛ اما بصورت دقیق‌تر، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (content management system یا cms) است.

دو بخش بسیار ویژه‌ی وردپرس که آن را متفاوت و محبوب کرده است، افزونه‌های وردپرس و قالب‌های آن است که باعث تمایز شده است! شاید بخاطر مخصوصا افزونه‌های وردپرس، بین وردپرس یا کدنویسی، وردپرس را انتخاب کردید!

پیشنهاد می‌کنیم در مورد نصب وردپرس روی هاست سی پنل، مقاله‌ی زیر را مطالعه کنید تا بتوانید شروع کنید:

افزونه‌های وردپرس

افزونه‌های وردپرس (WordPress Plugins یا پلاگین‌های وردپرس)، در حقیقت کدهایی هستند که توسط افراد دیگر در سراسر جهان توسعه داده شده اند و قابل نصب و اضافه شدن به وردپرس هستند. افزونه‌های وردپرس، می‌توانند قابلیت‌ها و امکانات حرفه‌ای را به وبسایت شما اضافه کنند.

مواردی که می‌توانید با نصب افزونه‌ها، آن‌ها را داشته باشید:

 • ایجاد فرم
 • افزایش امنیت سایت
 • بهبود سرعت سایت
 • طراحی آسان صفحات سایت
 • ایجاد فروشگاه و قابلیت خرید از وبسایت
 • بخش ورود و ثبت‌نام (+ پنل کاربری) در وبسایت
 • و اضافه کردن امکانات بسیار دیگر…

وردپرس، افزونه‌های بسیار بسیار زیاد رایگان و البته پرمیوم (دارای هزینه) دارد که هر کدام توسط یک توسعه‌دهنده‌ی وردپرس، کدنویسی شده است و شما با نصب آن‌ها بدون یک خط کدنویسی می‌توانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

ولی اگر بخواهید هر کدام از این موارد را در وبسایت کدنویسی شده داشته باشید، (حتی ساده ترین موارد که در وردپرس، کاملا رایگان هستند و نصب آن‌ها زمان بسیار کمی از شما می‌گیرد) باید هزینه‌ی بسیار زیادی بپردازید و علاوه بر این، زمان زیادی هم از شما برای کدنویسی، توسعه، تست و… گرفته می‌شود.

در ضمن، پلاگین‌های وردپرس راهنمای متنی یا تصویری دارند که توسط افراد دیگر در سراسر جهان آماده شده است و حتی آموزش کار با بسیاری از پلاگین‌ها را با سرچ در یوتیوب یا مقالات انگلیسی و فارسی، می‌توانید براحتی پیدا کنید؛ اما اگر سایت کدنویسی شده باشد، بدلیل اینکه آن امکان بصورت اختصاصی برای شما پیاده‌سازی می‌شود، هیچ آموزش و داکیومنشن خاصی نخواهد داشت و احتمالا برای کوچکترین تغییری باید با توسعه‌دهنده‌ی وبسایت، در ارتباط باشید و هزینه بپردازید…

قالب‌های وردپرس

قالب وردپرس (WordPress Theme یا پوسته‌ی وردپرس) یک تمپلیت یا ساختار اصلی است که ظاهر وبسایت شما را ایجاد می‌کند.

با نصب و فعالسازی یک قالب وردپرس روی وبسایت وردپرسی‌مان، می‌توانیم یک ظاهر دلخواه را روی وبسایت‌مان داشته باشیم.

یک مثال خوب برای قالب وردپرس

برای درک بهتر قالب وردپرس، می‌توان آن را به یک قالب کیک تشبیه کرد! شما خمیر کیک، که در حقیقت محتوای وبسایت‌تان است (یعنی متن‌ها، تصاویر و…) را در این قالب کیک می‌ریزید و یک شکل و ظاهر به کیک یا وبسایت شما می‌دهد.

پس وقتی یک قالب را روی وبسایت‌مان نصب می‌کنیم، در حقیقت محتوای سایت را در این قالب قرار می‌دهیم تا در ظاهر طراحی شده‌ای، به کاربران نمایش داده شود.

آیا وردپرس، کدنویسی شده است؟

وردپرس هم کدنویسی شده است - ویرایشگر پوسته در پیشخوان وردپرس
وردپرس هم کدنویسی شده است – ویرایشگر پوسته در پیشخوان وردپرس

بله! خود وردپرس هم کدنویسی شده است! اصلا برای داشتن یک وبسایت باید برنامه‌نویسی و کدنویسی اتفاق بیفتد. در اصل فکر کنید که یک نفر، یکبار یک سیستم سایت‌ساز را کدنویسی کرده و شما با نصب آن، دیگر نیاز نیست کدنویسی کنید یا توسعه‌دهنده استخدام کنید!

وردپرس با html، css، js و بیشتر از همه، PHP کدنویسی شده است. php یک زبان برنامه‌نویسی سمت سرور (بک اند) است و روی سرور اجرا می‌شود.

حالا تنها یک سوال می‌ماند، راه اندازی وبسایت با وردپرس یا کدنویسی؟! در ادامه به مقایسه‌ی دقیق و ریزتر هر دو، می‌پردازیم. شما هم حتما انتخاب خود را در بخش نظرات این مقاله برای ما بنویسید.

مقایسه‌ی وردپرس با کدنویسی وبسایت

موارد زیر را برای مقایسه‌ی وردپرس با کدنویسی وبسایت، بررسی می‌کنیم:

 • توسعه و راحتی افزودن امکانات
 • آسان بودن استفاده
 • کاربرد و مخاطب هر کدام
 • امنیت
 • سرعت لود
 • بروز نگه داشتن
 • سئو
 • هزینه
 • زمان مورد نیاز برای راه‌اندازی

توسعه و راحتی افزودن امکانات

رشد و توسعه‌ی کسب و کار با وردپرس یا کدنویسی؟!
رشد و توسعه‌ی کسب و کار با وردپرس یا کدنویسی؟!

در وردپرس، افزودن امکانات به راحتی و با نصب یک افزونه‌ی وردپرس از میان هزاران افزونه‌ی نوشته شده بصورت رایگان و پرمیوم، انجام می‌شود؛ ولی اگر وبسایت کدنویسی شده داشته باشید، داستان بسیار متفاوت، پر هزینه و زمان‌بر است. جلوتر توضیح خواهیم داد.

فرض کنید که شما امشب می‌خوابید و فردا صبح از خواب بلند می‌شوید، تصمیم می‌گیرید که مثلا یک فرم درخواست مشاوره برای خرید محصول در وبسایت اضافه شود تا شما با متقاضیان تماس بگیرید. برای این کار فقط کافی است یک افزونه‌ی وردپرس فرم‌ساز مثل گرویتی فرمز، WP Forms یا Contact Forms 7 را نصب کنید و بعد فرم‌تان را در وبسایت، اضافه کنید! به همین راحتی!!

اما بگذارید همین داستان را در صورتی که وبسایت شما کدنویسی شده باشد، تعریف کنم. حالا که تصمیم گرفته‌اید یک فرم در وبسایت‌تان داشته باشید، دو راه دارید:

یا اینکه با برنامه نویس وبسایت‌تان تماس بگیرید، جزییات دقیق پروژه را توضیح دهید، برنامه‌نویس برآورد هزینه کند و شما پرداخت کنید. بعد از یک یا چند هفته (بسته به جزییات می‌تواند بیشتر یا کمتر باشد) قابلیت فرم در سایت‌تان اضافه شده است، البته امکان وجود داشتن باگ هم وجود دارد و باید بسیار تست شود…

راه دوم هم اینکه خودتان برنامه‌نویسی را یاد بگیرید و مورد مدنظرتان را پیاده‌سازی کنید که البته پیاده‌سازی قابلیت‌ها، حتی اگر خودتان یک برنامه‌نویس حرفه‌ای باشید، زمان‌بر خواهد بود و … بگذارید راحت به شما بگویم … پیرتان می‌کند!

اما این صبر، زمان و هزینه‌ی زیاد، شاید خوبی هم داشته باشد؛ مثل اینکه طراحی فرم و بخش‌ها دقیقا چیزی است که شما نیاز دارید! یعنی بطور 100 درصد اختصاصی برای شما ایجاد شده است. ولی آیا واقعا این ویژگی، با توجه به هزینه و زمان مورد نیاز می‌صرفد؟!

آسان بودن (سهولت) در استفاده

سهولت استفاده از وردپرس و سایت اختصاصی برنامه نویسی شده
سهولت استفاده از وردپرس و سایت اختصاصی برنامه نویسی شده

در وردپرس می‌توانید بدون دانش کدنویسی، براحتی بخش‌ها را تغییر دهید، یک مطلب جدید یا محصول جدید اضافه کنید و فرآیندهای بسیار دیگر را انجام دهید.

از طرف دیگر، بروز نگه داشتن وبسایت، بروزرسانی قالب و افزونه‌ها، امن نگه داشتن سایت و…، از چالش‌های وبسایت‌های وردپرسی است.

در وبسایت‌های کدنویسی شده، اگر برنامه‌نویس برای شما پنل مدیریتی، برنامه‌نویسی نکرده باشد و پنل مدیریت خاصی نداشته باشید، امکان تقریبا هیچ تغییری ندارید و باید برای هر مورد با توسعه‌دهنده در تماس باشید.

البته، اگر هم پنل تنظیماتی و مدیریتی برای شما ایجاد شده باشد، تقریبا امکان ندارد با سطح تغییرات و تنظیمات بالای وردپرس باشد… شما نهایتا موارد کوچکی را می‌توانید تغییر بدهید.

کاربرد و مخاطب؛ وردپرس یا کدنویسی؟!

کاربرد هر سیستم برای هر کاربر
کاربرد هر سیستم برای هر کاربر

خیلی ساده و راحت می‌گویم! :

 • اگر می‌خواهید یک وبسایت اختصاصی، با طراحی کاملا مدنظر شما با هزینه و زمان بالاتر داشته باشید، از برنامه‌نویسی و کدنویسی وبسایت استفاده کنید.
 • اگر در شروع کار هستید و یا حتی اگر کسب و کار نسبتا بزرگی هم دارید، وردپرس پاسخگوی شماست. افزونه‌ها، قالب، امکانات مناسب، سادگی کار و… از ویژگی‌های خوب وردپرس هستند و می‌توانید تقریبا هر سایتی را با وردپرس پیاده‌سازی کنید.

امنیت

امنیت وبسایت
امنیت وبسایت وردپرسی بیشتر است یا وبسایت اختصاصی؟!

وردپرس امن است. یکی از دغدغه‌های افراد وقتی می‌خواهند از وردپرس استفاده کنند، امنیت هست که نادرست است. ولی یک نکته‌ی مهم وجود دارد: اگر بهترین سیستم از نظر امنیت رو به مدیریت فردی بدهید که به نحوه‌ی صحیح مدیریت آن آگاه نیست، آن فرد می‌تواند باعث هک شدن بسیار راحت این سیستم بشود!

پس شما اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، بدانید وردپرس امن هست؛ ولی اگر شما اصول امنیتی را هم رعایت کنید. بطور کلی از پسورد مناسب استفاده کنید، بروز نگه داشتن افزونه‌ها و قالب بسیار مهم هست، از از افزونه‌ها و کدهای خارجی نال و دارای کدهای مخرب استفاده نکنید و… .

پس این در مورد امنیت وردپرس. در خصوص وبسایت کدنویسی شده‌ی اختصاصی هم، اگر آن وبسایت توسط توسعه‌دهنده بهینه نوشته شده باشد و اصول امنیتی رعایت شده باشد، امن خواهد بود.

سرعت لود

سرعت لود سریع - انتخاب وردپرس یا وبسایت کدنویسی شده
سرعت لود سریع – انتخاب وردپرس یا وبسایت کدنویسی شده

قطعا دوست ندارید که یک وبسایت کند داشته باشید! کاربران هم اگر بیشتر از 3 ثانیه (البته با توجه به سرعت اینترنت در ایران، این میزان کمی بیشتر است) معطل شوند، به سراغ وبسایت بعدی می‌روند و در طولانی مدت هم برای کاربران همیشگی وبسایت شما، نامناسب خواهد بود و ممکن است کم کم کاربران قدیمی خود را هم از دست بدهید…

یکی از مشکلات سایت‌های وردپرسی، ضروری بودن اتصال به دیتابیس و PHP است و روی سرعت وبسایت شما هم تاثیر می‌گذارد. به این دلیل که با ورود بازدیدکننده به وبسایت شما، سرور وبسایت باید کدهای PHP را اجرا کند و اطلاعات مورد نیاز را از دیتابیس وبسایت دریافت کند تا اطلاعات درستی به کاربر نمایش داده شود.

این فرآیند، از یک وبسایت HTML استاتیک کدنویسی شده، نیاز به منابع سرور بیشتری دارد و در نتیجه می‌تواند کمی (البته نه به صورتی که واقعا احساس بشود!) از سرعت لود و باز شدن سایت را بگیرد.

البته، با انتخاب یک شرکت هاستینگ مناسب و سریع برای وردپرس، فعالسازی CDN روی وبسایت، بهینه‌سازی وبسایت، فشرده‌سازی تصاویر، استفاده از افزونه‌های وردپرس افزایش سرعت و کش و موارد دیگر مثل بررسی و بهبود سرعت وبسایت در گوگل لایت هاوس، می‌توانید سرعت مناسبی را داشته باشید.

بسیاری از وبسایت‌های وردپرسی در جهان، سرعت فوق‌العاده مناسبی دارند! با انتخاب یک قالب وردپرس بسیار مناسب (از نظر سرعت) و نصب افزونه‌های کمتر، می‌توانید شما هم یک سرعت عالی را تجربه کنید!

استاتیک یا داینامیک
استاتیک یا داینامیک؟! – Static VS.Dynamic

در خصوص سرعت وبسایت‌های کدنویسی شده هم، باید آن‌ها را به دو دسته‌ی اصلی تقسیم کنیم:

 • داینامیک
 • استاتیک

اگر وبسایت داینامیک باشد، یعنی اینکه محتوا قابل تغییر باشد و از دیتابیس اطلاعات گرفته شود (از PHP هم استفاده شود)، باز هم مثل استفاده از وردپرس، اگر کدها بهینه باشد، می‌تواند سرعت خوبی را داشته باشد.

ولی اگر وبسایت استاتیک باشد، یعنی اینکه محتوای وبسایت بصورت کدهای HTML باشد، تغییری نکند، به دیتابیس متصل نشده باشد و صرفا کدهای فرانت‌اند باشد، سرعت به نسبت بسیار بهتری از وبسایت‌های داینامیک دارد. ولی باز هم باید کدهای وبسایت بهینه شده باشد.

سئو

سئوی وبسایت
سئوی وبسایت

در وردپرس، امکان قرار دادن محتوا و آنالیز محتوا از نظر سئو وجود دارد. برای مثال با نصب یک افزونه‌ی سئو (مثل یوست سئو) می‌توانید سئوی وبسایت خود را بسیار بهبود ببخشید.

همچنین تگ‌ها، اسکیماها، متاتگ‌ها و… بطور مناسبی توسط یوست سئو اضافه می‌شود و اگر یک قالب وردپرس مناسب داشته باشید، قطعا از نظر سئو بسیار موفق عمل خواهید کرد.

ولی در خصوص وبسایت‌هایی که اختصاصی هستند و کدنویسی شده‌اند، پیاده‌سازی چنین سیستمی بسیار پیچیده و سخت خواهد بود و شاید بسیار مواردی که در وردپرس بصورت اتوماتیک انجام می‌شود (مثل بروزرسانی نقشه‌ی سایت) را باید بصورت دستی انجام دهید (مگر اینکه کدنویسی شود) و سیستم آنالیز محتوا نیز نخواهید داشت.

از نظر کدنویسی هم، اگر کدنویسی قالب وبسایت اختصاصی شما بهینه باشد، از نظر سئو هم چیزی کم نخواهید داشت!

بروز نگه داشتن

بروز نگه داشتن وبسایت
بروز نگه داشتن وبسایت

به روز نگه داشتن وردپرس، با بروزرسانی‌ها و آپدیت‌های مختلفی که منتشر می‌شوند، انجام می‌شود. آپدیت‌هایی که برای وردپرس، قالب و افزونه‌ها انجام می‌شود برای امنیت بیشتر و امکانات و قابلیت‌های بسیار ویژه‌ی بیشتر هستند.

ولی بروز نگه داشتن یک سیستم اختصاصی کدنویسی شده، بسیار سخت‌تر می‌باشد! شما باید برای بررسی نکات امنیتی با توجه به توسعه‌ی بسیار سریع تکنولوژی‌های مختلف و سیستم‌های مختلف، به یک متخصص مراجعه کنید و از او بخواهید بطور کامل هر چند وقت یکبار، کدهای وبسایت شما را بررسی کند.

همچنین برای هر امکان و قابلیت اضافه‌ای (که در وردپرس بصورت رایگان برای همگی منتشر می‌شود) باید با برنامه‌نویس تماس بگیرید و با صرف زمان و انرژی زیادی، این قابلیت برای شما پیاده‌سازی می‌شود.

هزینه

هزینه‌ی راه اندازی وبسایت با وردپرس یا کدنویسی
هزینه‌ی راه‌اندازی وبسایت با وردپرس یا کدنویسی

خب، تا اینجای مقاله در مورد اینکه راه‌اندازی وبسایت با وردپرس یا کدنویسی بهتر است، صحبت کردیم. در این بخش، در خصوص هزینه‌های داشتن یک وبسایت وردپرسی با وبسایت کدنویسی شده‌ی اختصاصی، صحبت خواهیم کرد.

وردپرس یک سیستم اوپن سورس (open-source software) و رایگان است. البته، شما باید برای هاست، دامنه، بعضا قالب و افزونه‌های پرمیوم هزینه پرداخت کنید.

در خصوص وبسایت اختصاصی و کدنویسی شده هم، هزینه بسیار بالاتر خواهد بود. اگر می‌خواهید به فرد یا تیمی بسپارید، هزینه‌ای بسته به کاری که انجام می‌شود بصورت میلیونی از شما دریافت خواهد شد. اگر هم خودتان بخواهید یاد بگیرید، باید هزینه‌ای برای پکیج‌ها و دوره‌های آموزشی بپردازید.

زمان مورد نیاز برای راه‌اندازی

زمان مورد نیاز برای پیاده‌سازی
زمان مورد نیاز برای پیاده‌سازی

زمان مورد نیاز برای راه‌اندازی یک وبسایت وردپرسی، بسته به امکانات و… از یک ماه (برای راه‌اندازی کامل وبسایت، طراحی صفحات مختلف، قرار دادن محتوا و…) تا نهایتا 3 ماه (اگر بخواهیم کمال گرایی کنیم!) طول خواهد کشید.

ولی برای یک وبسایت اختصاصی، حداقل از 3 ماه تا چند سال، کدنویسی و برنامه‌نویسی آن طول خواهد کشید.

نتیجه‌گیری نهایی

در این مقاله، در مورد اینکه وردپرس یا کدنویسی و وبسایت اختصاصی را انتخاب کنیم، توضیحاتی را به شما ارائه دادیم. در نهایت انتخاب با شماست. پیشنهاد ما برای اکثر وبسایت‌هایی که در شروع هستند و یا حتی نسبتا بزرگ و معمولی هستند، وردپرس است زیرا پاسخگوی کار شماست. اما اگر بدنبال یک کار اختصاصی و پیچیده هستید، زمان برای شما اهمیت زیادی ندارد و هزینه‌ی زیادی را هم می‌توانید متحمل شوید، به سراغ وبسایت اختصاصی کدنویسی شده بروید.

سپاس از همراهی شما عزیزان، حتما انتخاب خود را در نظرات مقاله با ما به اشتراک بگذارید و اگر هر سوالی داشتید برایمان بنویسید. اگر این مقاله مفید و کاربردی بود، خوشحال می‌شویم نظر شما را در بخش نظرات بدانیم.

]]>
https://shayanweb.com/blog/wordpress-or-coding/feed/ 0
ایمپورت قالب المنتور – آموزش قدم به قدم نحوه‌ی درون‌ریزی قالب‌های المنتوری https://shayanweb.com/blog/import-elementor-template/ https://shayanweb.com/blog/import-elementor-template/#respond Mon, 15 Mar 2021 10:06:57 +0000 https://shayanweb.com/?p=7241 در این مقاله‌ی آموزشی به نحوه‌ی ایمپورت قالب المنتور در وردپرس می‌پردازیم و این مورد را بطور کامل و قدم به قدم با هم بررسی می‌کنیم. شما می‌توانید تمپلیت‌های المنتور با پسوند Json را در وبسایت خود آپلود و درون‌ریزی کنید.

تفاوت قالب وردپرس المنتوری و قالب (تمپلیت) المنتوری

توجه داشته باشید: قالب‌های وردپرس المنتوری (یعنی قالب‌های وردپرس که با المنتور سازگار هستند) با قالب‌های المنتوری (یعنی تمپلیت‌ها یا نمونه طرح‌های از پیش آماده شده‌ی المنتور) با هم کاملا متفاوت هستند! این دو را با هم اشتباه نگیرید.

مراحل ایمپورت قالب‌های المنتوری

پس از اکسپورت قالب‌های المنتوری یا دانلود آن (برای مثال پس از خرید قالب‌های لندینگ پیج المنتوری سایت شایان وب) باید آن را روی وبسایت خود ایمپورت (درون ریزی) کنید.

باید مراحل زیر را برای درون ریزی قالب‌های المنتوری در سایت خودتان طی کنید که هر مرحله را در ادامه‌ی مقاله بصورت تصویری بررسی می‌کنیم:

 1. رفتن به بخش قالب‌ها > نمونه‌های ذخیره شده
 2. باز کردن بخش آپلود قالب المنتوری با کلیک روی دکمه‌ی “درون‌ریزی قالب‌ها” و آپلود فایل Json
 3. ایجاد یک برگه در وردپرس و تنظیم نوع قالب برگه روی “تمام‌عرض المنتور”
 4. ویرایش برگه با المنتور
 5. ایمپورت و قرار دادن قالب در صفحه
 6. ذخیره و اتمام کار!

باید این مراحل را برای ایمپورت کردن یک قالب المنتوری طی کنید. کار بسیار ساده است! بیایید بصورت تصویری این مراحل را کاملا بررسی کنیم.

1. باز کردن قالب‌های ذخیره‌شده‌ی المنتور

ابتدا از منوی قالب‌ها > نمونه‌های ذخیره شده، وارد لیست قالب‌های المنتوری در وبسایت‌تان شوید.

نمونه‌های ذخیره شده - ایمپورت و درون ریزی قالب المنتور
نمونه‌های ذخیره شده – ایمپورت و درون ریزی قالب المنتور

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، ابتدا روی منوی “قالب‌ها > قالب‌های ذخیره شده” کلیک کنید. سپس روی دکمه‌ی بالا با عنوان “درون‌ریزی قالب‌ها” کلیک کنید.

2. آپلود و ایمپورت قالب

سپس بعد از کلیک کردن روی دکمه‌ی درون‌ریزی قالب‌ها، مشابه تصویر زیر، فایل قالب خود (که با پسوند .json است) را انتخاب و آپلود کنید.

انتخاب، آپلود و ایمپورت قالب المنتور
انتخاب، آپلود و ایمپورت قالب المنتور

و پس از آپلود فایل و کلیک کردن روی دکمه‌ی “هم اکنون درون‌ریزی کن”، قالب با موفقیت ایمپورت می‌شود و به شکل زیر در لیست قابل مشاهده خواهد بود:

قالب با موفقیت ایمپورت شد

نکته: در صورتی که در هنگام ایمپورت قالب المنتور با ارور undefined. مواجه شدید، حتما مقاله‌ی زیر را مطالعه کنید:

3. ایجاد یک برگه در وردپرس با قالب “تمام عرض المنتور”

در قدم بعدی، باید در وردپرس یک برگه ایجاد کنید. پس به منوی برگه‌ها > افزودن برگه‌ی جدید بروید.

ایجاد برگه‌ی جدید در وردپرس
ایجاد برگه‌ی جدید در وردپرس

سپس در سایدبار سمت چپ تنظیمات برگه، در بخش “ویژگی‌های برگه”، نوع قالب را روی “تمام‌عرض المنتور” تنظیم کنید.

انتخاب نوع قالب روی "تمام عرض المنتور"
انتخاب نوع قالب روی “تمام عرض المنتور”

4. ویرایش برگه با المنتور

سپس در بالای ویرایشگر، روی گزینه‌ی “ویرایش با المنتور” کلیک کنید تا بتوانید صفحه را با المنتور طراحی کنید.

ویرایش برگه با المنتور
ویرایش برگه با المنتور

بعد از انجام این کار، صفحه‌ی ویرایشگر المنتور باز می‌شود.

5. ایمپورت و قرار دادن قالب المنتور در صفحه

صفحه‌ی ویرایشگر المنتور

برای درون‌ریزی و ایمپورت قالب المنتور، روی گزینه‌ی خاکستری کلیک کنید: (مانند تصویر زیر)

باز کردن کتابخانه‌ی قالب‌های المنتوری
باز کردن کتابخانه‌ی قالب‌های المنتوری

پس از باز شدن کتابخانه‌ی قالب‌های المنتور، روی تب “قالب‌های من کلیک کنید:

قالب‌های من در المنتور
تب قالب‌های من المنتور

پس از کلیک روی این تب، قالب‌هایی که قبلا ایمپورت کرده‌اید را می‌توانید مشاهده کنید. روی دکمه‌ی “درج” مربوط به قالبی که قبلا ایمپورت کردید، کلیک کنید تا در صفحه، قرار بگیرد.

دکمه‌ی درج قالب در صفحه‌ی المنتور
دکمه‌ی درج قالب در صفحه‌ی المنتور

و بعد هم روی گزینه‌ی “بله” کلیک کنید تا ایمپورت قالب انجام شود:

انتخاب گزینه‌ی بله برای درون‌ریزی و درج قالب
انتخاب گزینه‌ی بله برای درون‌ریزی و درج قالب

کمی صبر کنید، پس از چند لحظه مشاهده می‌کنید که محتوای قالب در صفحه‌ی برگه، قرار می‌گیرد.

5. ذخیره و اتمام کار!

انتشار برگه‌ی المنتوری
انتشار برگه‌ی المنتوری

پس از درون‌ریزی و ایمپورت قالب المنتوری، مشابه تصویر بالا، محتوای قالب، قابل مشاهده خواهد بود. در نهایت روی “انتشار” یا “بروزرسانی” در پایین سمت راست، کلیک کنید تا برگه بدرستی ذخیره شود.

بسیار عالی! فرآیند ایمپورت قالب المنتور با موفقیت به پایان رسید!!

نتیجه‌گیری

در این مقاله، نحوه‌ی درون‌ریزی قالب المنتور را با هم بررسی کردیم. پیشنهاد می‌کنیم برای مناسبت‌های مختلف و فروش ویژه، حتما لندینگ پیج المنتوری نوروز آف را تهیه و استفاده کنید. می‌توانید از لینک زیر، قالب المنتوری نوروز آف را تهیه کنید:

]]>
https://shayanweb.com/blog/import-elementor-template/feed/ 0
وردپرس 5.7 منتشر شد!! ویژگی‌های بروزرسانی جدید وردپرس https://shayanweb.com/blog/wordpress-5-7/ https://shayanweb.com/blog/wordpress-5-7/#comments Wed, 10 Mar 2021 07:50:21 +0000 https://shayanweb.com/?p=7698 وردپرس 5.7 در دیشب، 20 اسفند 1399 در 9 مارچ 2021 منتشر شد!! ویژگی‌های جدید وردپرس 5.7 را در این مقاله‌ی خبری با هم بررسی می‌کنیم. پس اول از همه این مقاله را کاملا بخوانید و سپس وردپرس را از 5.6.2 به 5.7 آپدیت کنید!!

آنچه پس از نصب وردپرس 5.7 می‌بینید!
آنچه پس از نصب وردپرس 5.7 می‌بینید!

امکانات اصلی و جدید اضافه شده در وردپرس 5.7

در وردپرس 5.7 امکانات جدید و ویژگی‌های جدیدی به وردپرس اضافه شده و تغییراتی اعمال شده است.

 1. ویرایشگر ساده‌تر و امکانات جدید!
 2. انتقال راحت‌تر از http به https با یک کلیک! از بخش سلامت سایت (توضیحات بیشتر در پایین قرار دارد)
 3. تمرکز بیشتر روی jQuery و دریافت ارور کمتر در کنسول
 4. Robots API جدید
 5. لود تنبل برای iframe ها
 6. بهبود طراحی پیشخوان وردپرس و رنگ‌بندی
 7. و موارد دیگر…

این موارد را در ادامه بصورت موردی کاملا بررسی می‌کنیم…

1. ویرایشگر ساده‌تر و امکانات جدید!

 1. تنظیمات اندازه‌ی فونت در مکان‌های بیشتر: قابلیت تنظیم اندازه‌ی فونت در تنظیمات سمت چپ در بلوک‌های “لیست” و “کد” در ویرایشگر گوتنبرگ.
 2. بلوک‌های قابل استفاده‌ی مجدد: تغییرات و بهبودهای مختلفی روی این مورد اعمال شده است. این تغییرات، بلوک‌های قابل استفاده‌ی مجدد (Reusable blocks) را پایدارتر و استفاده از آن‌ها را ساده‌تر می‌کند. از این به بعد وقتی که روی دکمه‌ی بروزرسانی کلیک می‌کنید، این بلوک‌ها هم به طور خودکار با پست ذخیره می‌شوند. (نیاز به ذخیره‌ی مجدد نیست!)
 3. قابلیت درگ اند دراپ: (این واقعا عالیه!! همیشه نیاز بود!😍👌👌) می‌توانید بلوک‌ها را بکشید و رها کنید و در نوشته‌ها و برگه‌ها قرار دهید.
 4. بلوک‌های تمام ارتفاع در وردپرس 5.7: برخی بلوک‌های ویرایشگر وردپرس از قابلیت تمام ارتفاع کردن برخوردار خواهد بود!
 5. بهبود در بلوک دکمه‌ها: قابلیت ترازبندی عمودی برای دکمه‌ها و همچنین قابلیت تعیین عرض با درصد از پیش تعیین شده وجود دارد!
 6. اندازه‌ی دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی: قابلیت تعیین اندازه‌ی سایز دکمه‌ها وجود دارد (با سایزهای: کوچک، متوسط، بزرگ و بسیار بزرگ)
 7. و…

نحوه‌ی کارکرد قابلیت تغییر اندازه‌ی فونت

در تصویر زیر می‌توانید قابلیت تغییر سایز فونت در وردپرس 5.7 را مشاهده کنید:

قابلیت تغییر اندازه‌ی فونت در وردپرس 5.7
قابلیت تغییر اندازه‌ی فونت در وردپرس 5.7

نحوه‌ی کارکرد قابلیت درگ اند دراپ

نحوه‌ی کارکرد قابلیت درگ اند دراپ را در ویدیوی زیر می‌توانید مشاهده کنید:

ویدیوی قابلیت درگ اند دراپ در ویرایشگر وردپرس

نحوه‌ی تمام ارتفاع کردن بلوک‌ها در وردپرس 5.7

در تصویر زیر می‌توانید تمام ارتفاع کردن بلوک‌ها را در ویرایشگر وردپرس جدید مشاهده کنید:

تمام ارتفاع کردن بلوک ها در ویرایشگر وردپرس
تمام ارتفاع کردن بلوک ها در ویرایشگر وردپرس

2. انتقال راحت‌تر از http به https با یک کلیک!

انتقال از http به https در سلامت سایت وردپرس 5.7
انتقال از http به https در سلامت سایت وردپرس 5.7

در وردپرس 5.7 می‌توانید با یک کلیک از http به https منتقل شوید! دیگر نیاز به نصب افزونه‌ی جدا (مثل Really Simple SSL) نیست.

وقتی وبسایت شما روی http باشد، وردپرس بصورت یک پیام در بخش ابزارها > سلامت سایت، به شما هشدار می‌دهد که وبسایت شما از HTTPS استفاده نمی‌کند و با کلیک روی دکمه‌ی مربوط به ریدایرکت از http به https، وبسایت شما از این به بعد روی پروتکل https در دسترس خواهد بود. فقط باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • قبل از کلیک روی این دکمه، ابتدا باید SSL را روی وبسایت خود نصب کنید. برای این کار می‌توانید از SSL های رایگان یا دارای هزینه استفاده کنید. یکی از ssl های رایگان را می‌توانید از وبسایت sslforfree.com دریافت و نصب کنید.
 • اگر وبسایت شما روی https باشد، این دکمه و اعلان به شما نمایش داده نخواهد شد.
 • پروتکل HTTPS برای انتقال امن اطلاعات و حفظ حریم خصوصی کاربران است. حتما و حتما روی وبسایت خود SSL را فعال کنید زیرا امروزه کمتر کاربری وارد وبسایتی می‌شود که از https در دسترس نیست. (همچنین اعتبار بیشتری نیز دریافت می‌کند)

3. تمرکز بیشتر روی jQuery و دریافت ارور کمتر در کنسول

در نسخه‌ی 5.7 وردپرس، بهبودهایی برای جی‌کوئری انجام شده است تا ارورهای مربوط به مهاجرت جی‌کوئری از بین برود.

3. Robots API جدید

ای‌پی‌آی روبوتز جدید وردپرس 5.7، به برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان به صورت برنامه‌نویسی اجازه می‌دهد تا متا تگ‌های روبوت یک وبسایت را کنترل و بروزرسانی کنند.

متا تگ Robots به شما این امکان را می‌دهد تا به ربات‌های موتور جستجو (مخصوصا گوگل) بگویید که به چه صورت وبسایت را کراول و ایندکس کنند. با اضافه کردن فایل robots.txt به پوشه‌ی اصلی روت سایت و یا با استفاده از متا تگ robots می‌توان این کار را انجام داد.

همچنین فانکشن wp_robots در وردپرس 5.7 اضافه و معرفی شد.

5. لود تنبل برای iframe ها

در وردپرس 5.7 به طور اتوماتیک به آی‌فریم‌هایی که عرض و ارتفاع آن‌ها مشخص شده باشد، اتربیوتِ loading="lazy" اضافه می‌شود و لود تنبل برای آی‌فریم‌ها اضافه می‌شود.

البته اگر یادتان باشد، در وردپرس 5.5 این قابلیت اضافه شد که به صورت پیش‌فرض لود تنبل برای تصاویر اعمال شود.

6. بهبود طراحی پیشخوان وردپرس و رنگ‌بندی

در وردپرس 5.7، تغییراتی برای بهبود طراحی و رنگ‌بندی پنل مدیریتی پیشخوان وردپرس اعمال شده است! می‌توانید این موارد را در تصویر زیر مشاهده کنید:

بهبود طراحی وردپرس 5.7
بهبود طراحی وردپرس 5.7

نتیجه‌گیری

وردپرس 5.7 دارای تغییرات مهم و جذابی بوده است. اگر می‌خواهید از این قابلیت‌ها بهره‌مند شوید، حتما وردپرس را به نسخه‌ی جدید بروزرسانی کنید! در این مقاله، این تغییرات را که جذاب بودند، بررسی کردیم. امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول

آیا وردپرس را به نسخه‌ی جدید بروزرسانی کنم؟ مشکلی ندارد؟

حتما پیشنهاد می‌کنیم با انتشار نسخه‌ی جدید وردپرس، افزونه‌ها و قالب وبسایت‌تان، آن‌ها را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید. ابتدا از وبسایت خود بکاپ تهیه کنید تا مشکلی نباشد و بعد با خیال راحت وردپرس را به نسخه‌ی جدید 5.7 بروزرسانی کنید!

ممکن است نسخه‌ی 5.7 وردپرس با قالب یا افزونه‌های من تداخل داشته باشد؟

این احتمال وجود دارد، برای همین قبل از بروزرسانی وردپرس به نسخه‌ی جدید، از وبسایت‌تان بکاپ تهیه کنید. توسط چند نفر از کاربران، این مورد گزارش شده است که پس از آپدیت با مشکل مواجه شده‌اند و با بازگردانی بکاپ، مشکل آن‌ها حل شده است؛ اما این مورد به ندرت و بسیار کم اتفاق می‌افتد و معمولا مشکلی ندارد.
همچنین حتما و حتما اگر قالب یا افزونه‌ای در وبسایت شما بروزرسانی داشت، آن را انجام دهید؛ بدلیل اینکه این بروزرسانی‌های جدید معمولا برای سازگاری با وردپرس 5.7 خواهد بود.

بطور کلی تغییرات نسخه‌ی 5.7 وردپرس شامل چه مواردی است؟

تغییرات اصلی در وردپرس 5.7، در امکانات بیشتر در گوتنبرگ، انتقال راحت‌تر از http به https و بهینه‌سازی‌ها بود که بطور کامل، جزیی و دقیق، 6 مورد از تغییرات اصلی نسخه‌ی 5.7 وردپرس در این مقاله‌ی آموزشی بررسی شده است. حتما مقاله را کامل بخوانید و بعد بروزرسانی کنید.

منابع

منابع این مقاله، وبسایت‌های انگلیسی زیر بودند که ترجمه‌ی آن‌ها در این مقاله انجام شد:

]]>
https://shayanweb.com/blog/wordpress-5-7/feed/ 8 https://shayanweb.com/wp-content/uploads/2021/03/about-57-drag-drop-image.mp4 ویدیوی قابلیت درگ اند دراپ در ویرایشگر وردپرس nonadult
ووکامرس 5.0 منتشر شد!! | بروزرسانی جدید افزونه‌ی فروشگاه ساز وردپرس https://shayanweb.com/blog/woocommerce-5/ https://shayanweb.com/blog/woocommerce-5/#respond Wed, 10 Feb 2021 09:00:06 +0000 https://shayanweb.com/?p=6776 یک خبر عالی! افزونه‌ی ووکامرس، نسخه‌ی 5.0 منتشر شد!! این بروزرسانی جدید و ویژه‌ی ووکامرس که در ابتدای سال 2021 منتشر شد، دارای تغییرات خیلی زیادی نسبت به نسخه‌ی قبلی‌اش نبوده ولی این موارد را با هم بررسی می‌کنیم.

حتما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از بروزرسانی نسخه‌ی 5.0 ووکامرس، از وبسایت وردپرسی خودتون یک بکاپ تهیه کنید تا در صورتی که مشکلی بوجود آمد، سریعا بتوانید برگردانید.

در نسخه‌ی 5.0 ووکامرس، دقیقا چه تغییراتی اتفاق افتاده است؟!

ووکامرس 5.0 منتشر شد! | سایت رسمی ووکامرس
ووکامرس 5.0 منتشر شد! | سایت رسمی ووکامرس

بطور کلی، تغییرات قابل توجهی در افزونه‌ی ووکامرس نسخه‌ی 5.0 اتفاق نیفتاده است. ولی موارد قابل توجه را در لیست زیر برای شما قرار دادیم:

 • تغییرات نحوه‌ی Versioning ووکامرس
 • آپدیت Woocommerce Admin از نسخه‌ی 1.8.3 به نسخه‌ی 1.9.0
 • تغییراتی در بازخوردهای محصولات ووکامرس
 • منسوخ شدن آنالیزور قبلی ووکامرس و روی کار آمدن آنالیتیکس جدید
 • اضافه شدن وریبل‌های css در طراحی ووکامرس
 • بازیابی محصولات، سفارشات و کوپن‌ها با وضعیت قبلی‌شان
 • رفع مشکلات در تغییر نوع یک محصول دانلودی (اگر متغیر بود و نوع آن را تغییر بدهید، برای سفارشات قبلی مشکلی بوجود نخواهد آمد)
 • تغییرات دیتابیس ووکامرس که بعد از بروزرسانی ووکامرس نیاز دارید روی دکمه‌ی «بروزرسانی دیتابیس» بزنید تا ووکامرس، دیتابیس را با ساختار جدیدش برای شما بروز کند.
 • تغییرات در فایل‌های Template (که برای قالب‌ها استفاده می‌شود) : آپدیت 5.0 هیچ تغییری برای این فایل‌ها نداشته است.
 • اضافه شدن action جدید به ووکامرس (برای دولوپرها کاربرد دارد) woocommerce_activated_plugin
 • اضافه شدن دو filter جدیدِ woocommerce_delete_variations_on_product_type_change و woocommerce_new_order_email_allows_resend به ووکامرس نسخه‌ی 5.0 که باز هم برای دولوپرها کاربرد دارد.😉

این تغییرات اصلی، اساسی و مهم ووکامرس نسخه‌ی 5.0 بود که با هم بررسی کردیم.

منابع

سایت رسمی ووکامرس منبع اصلی این مقاله بود.

نتیجه‌گیری

در این مقاله‌ی خبری، با هم تغییرات مهم و اصلی ووکامرس 5.0 را بررسی کردیم. بطور کلی، تغییرات قابل توجهی در این نسخه، وجود نداشته است و در کارهای شما، تقریبا هیچ تفاوتی را ایجاد نمی‌کند! پیشنهاد می‌کنم همین الان ووکامرس را به نسخه‌ی جدید بروزرسانی کنید تا سایت بروزی داشته باشید. موفق باشید.💚

]]>
https://shayanweb.com/blog/woocommerce-5/feed/ 0
افزونه‌ی وردپرس رایگان ویرایش فرم تسویه حساب checkout ووکامرس https://shayanweb.com/blog/edit-woocommerce-checkout/ https://shayanweb.com/blog/edit-woocommerce-checkout/#respond Fri, 05 Feb 2021 07:09:17 +0000 https://shayanweb.com/?p=6709 در این مقاله‌ی آموزشی، با هم بهترین افزونه‌ی وردپرس برای ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس که کاملا رایگان است را بررسی می‌کنیم و نحوه‌ی کار با این افزونه‌ی فوق‌العاده برای تغییر فرم تسویه حساب CheckOut ووکامرس را یاد می‌گیریم.

بهترین افزونه‌ی ویرایش فرم تسویه‌حساب ووکامرس checkout field editor for woocommerce در wordpress.org
بهترین افزونه‌ی ویرایش فرم تسویه‌حساب ووکامرس در مخزن وردپرس

معرفی افزونه‌ی Checkout Field Editor (Checkout Manager) for WooCommerce

افزونه‌ی Checkout Field Editor (Checkout Manager) for WooCommerce یک افزونه‌ی رایگان، بسیار حرفه‌ای و کامل در وردپرس برای مدیریت فرم تسویه حساب، افزودن یا کم کردن فیلد و… می‌باشد.

این افزونه، یکی از افزونه‌های وردپرس مورد علاقه‌ی خود من هم هست که واقعا فوق‌العاده و کاربردی هست و مدت زیادی از آن استفاده می‌کنم. 👌 واقعا که افزونه‌ی بی‌نظیری هست!

ویژگی‌های افزونه‌ی ویرایش تسویه حساب

از ویژگی‌های این افزونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اضافه کردن فیلدهای سفارشی دلخواه به فرم تسویه حساب ووکامرس
 • ویرایش فیلد‌ها با قابلیت الزامی یا اختیاری کردن و…
 • تغییر نوع فیلد (input type) به صورت text، password، email، phone و…
 • حذف برخی فیلدها که نیازی به آن‌ها ندارید
 • فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی فیلدها
 • و قابلیت برگرداندن به حالت اولیه (ریست کردن) در صورت اشتباه
 • و…

آموزش کار با افزونه‌ی ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس

برای استفاده از این افزونه، ابتدا باید آن را نصب کنید، سپس به تنظیمات آن رفته و موارد دلخواه خودتان را انجام دهید.

نصب افزونه‌ی ویرایش تسویه حساب ووکامرس

اول از همه، مطمئن شوید که افزونه‌ی ووکامرس را روی سایت خود نصب و فعال کرده‌اید؛ بدلیل اینکه این افزونه بصورت یک افزودنی برای ووکامرس عمل می‌کند و نیاز به آن دارد.

سپس از بخش افزونه‌ها > افزودن، عبارت “Checkout Field Editor” را جستجو کنید:

نصب افزونه‌ی ویرایش فیلدهای تسویه حساب ووکامرس woocommerce checkout field editor
نصب افزونه‌ی ویرایش فیلدهای تسویه حساب ووکامرس

سپس روی “نصب” کلیک کنید و سپس روی “فعال‌کردن” کلیک کنید.

افزونه برای شما فعال می‌شود و در منوی “ووکامرس”، یک مورد جدید با عنوان “فرم پرداخت” اضافه می‌شود:

منوی "فرم پرداخت" در تنظیمات ووکامرس
منوی “فرم پرداخت” در تنظیمات ووکامرس

معرفی و ارائه‌ی توضیحات تغییرات در فرم تسویه حساب

دکمه‌های بالایی فرم تسویه حساب و استفاده از آن
دکمه‌های بالایی فرم تسویه حساب و استفاده از آن

برای انجام تغییرات در فرم تسویه حساب ووکامرس، یکسری تنظیمات و دکمه‌ها وجود دارد که با آن‌ها آشنا می‌شویم:

 • دکمه‌ی افزودن فیلد: با کمک این دکمه می‌توانیم یک فیلد جدید به فرم تسویه حساب خود اضافه کنیم.
 • دکمه‌ی حذف: ابتدا باید یک یا چند فیلد را از فرم انتخاب کنیم (با گزینه‌ی select در سمت راست هر فیلد) و سپس روی دکمه‌ی حذف کلیک کنیم.
 • دکمه‌ی فعال‌سازی: با کمک این دکمه می‌توانیم فیلدهایی را که قبلا غیرفعال کردیم، انتخاب کنیم و فعال کنیم.
 • دکمه‌ی غیرفعال‌سازی: به جای حذف یک دکمه‌ی خاص، می‌توانیم آن را غیرفعال کنیم تا بعدا اگر نیاز شد، براحتی فعال کنیم.

ویرایش یک فیلد فرم

برای ویرایش یک فیلد، تنها کافیست روی دکمه‌ی “ویرایش” که در سمت چپ آن قرار دارد کلیک کنیم. با این تصویر مواجه می‌شویم:

ویرایش یک فیلد تسویه حساب ووکامرس
ویرایش یک فیلد تسویه حساب ووکامرس
 • در بخش “برچسب” می‌توانیم لیبل یا عنوان فیلد را تغییر دهیم.
 • در بخش “نگهدارنده” می‌توانیم placeholder از آن input را قرار دهیم. یعنی متنی که در فیلد نوشته شده و راهنما هست.
 • در بخش “Default Value” می‌توانیم مقدار پیش‌فرض را قرار دهیم. یعنی یک عبارتی بطور پیش‌فرض در آن فیلد نوشته شده باشد.
 • در بخش “Class” باید نام کلاسِ css مربوط به آن فیلد را وارد کنید. می‌توانید با این کار، یک استایل مخصوص و سفارشی بدهید!

همچنین یکسری چک‌باکس با محتوای “ضروری، فعال و…” می‌توانید ببینید که اگر می‌خواهید هر کدام باشد، کافیست آن را تیک بزنید.

 • مورد Display in Emails به این معناست که آیا این فیلد در اطلاعات سفارش ایمیل ارسالی به مشتری نمایش داده شود یا خیر.
 • مورد Display in Order Detail Pages هم به این معناست که آیا در صفحه‌ی اطلاعات جزییات سفارش نمایش داده شود یا خیر. یعنی صفحه‌ی “سفارشات من” در پنل کاربری ووکامرس و همچنین صفحه‌ی تشکر از پرداخت ووکامرس.

در نهایت پس از انجام تغییرات و ویرایش، روی “Save” کلیک کنید.

پایان آموزش و نتیجه‌گیری

آموزش ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس، یک آموزش بسیار کاربردی برای کاربران ووکامرس است و قطعا برای شما مفید خواهد بود. ما در این آموزش، بهترین افزونه‌ی ویرایش فیلدهای تسویه حساب ووکامرس یعنی Checkout Manager را معرفی کردیم که بسیار کامل هست. همچنین آموزش آن هم ارائه شد تا بتوانید بصورت کامل و حرفه‌ای استفاده کنید! هر سوالی داشتید در بخش نظرات این آموزش بپرسید، حتما پاسخگو هستیم!

]]>
https://shayanweb.com/blog/edit-woocommerce-checkout/feed/ 0
لایت هاوس گوگل Google Lighthouse چیست؟! | ابزار آنالیز سایت https://shayanweb.com/blog/google-lighthouse/ https://shayanweb.com/blog/google-lighthouse/#comments Sun, 10 Jan 2021 13:18:22 +0000 https://shayanweb.com/?p=6233 گوگل لایت هاوس Google Lighthouse یک ابزار واقعا مفید و کمک‌کننده برای وبسایت‌مان است که به ما کمک می‌کند کیفیت صفحات سایت را از نظر سرعت و عملکرد، تجربه، دسترسی‌پذیر بودن، سئو و موارد مختلف دیگر بررسی کنیم.

با کمک لایت هاوس گوگل براحتی وبسایت خود را آنالیز کنید و آن را طبق موارد مختلف که می‌تواند تجربه‌ی بهتری را برای کاربر بسازد، بهبود دهید.

لایت هاوس گوگل چه پارامترهایی را بررسی می‌کند؟!

گوگل لایت هاوس بطور کلی 4 پارامتر اصلی (+1) زیر را بررسی می‌کند:

 • Performance یا عملکرد و سرعت وبسایت شما
 • Accessibility یا دسترسی‌پذیر بودن
 • Best Practices یا استفاده از بهترین روش‌ها
 • SEO یا Search Engine Optimization یا بهینه‌بودن برای موتورهای جستجو (سئو)
 • Progressive Web App یا وب اپلیکیشن پیشرو
آنالیز سایت شایان وب با گوگل لایت هوس | Google Lighthouse | گوگل لایت هاوس سایت شایان وب
آنالیز سایت شایان وب با گوگل لایت هاوس | Google Lighthouse

احتمالا اگر همین الان سایت‌تان را در گوگل لایت هوس آنالیز کنید، با نمرات واقعا بدی مواجه شوید و بسیار شوکه شوید! ولی اصلا نگران نباشید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید تا یاد بگیرید چطور نمره‌ی بهتری بگیرید، با نحوه‌ی آنالیز آشنا شوید و پاسخ چند سوال متداول را بیابید!

ویدیوی آموزشی معرفی و بررسی گوگل لایت هاوس

در این ویدیوی آموزشی، نحوه‌ی استفاده از Google Lighthouse، آنالیز وبسایت با این ابزار کاربردی و حرفه‌ای، بررسی یک سایت با امتیاز 100 در گوگل لایت هاوس، همچنین بررسی دو سایت دیگر و… انجام شده است و توصیه می‌کنیم حتما این ویدیوی آموزشی را بطور کامل مشاهده کنید.

ویدیوی آموزشی نصب و استفاده از Google Lighthouse همراه با بررسی و آنالیز چند وبسایت

پس حتما ویدیوی آموزشی بالا را مشاهده کنید و سپس ادامه‌ی مقاله را هم مطالعه کنید.👌😊

آیا حتما باید در Google Lighthouse امتیاز 100 را بگیرم؟!

اصلا و به هیچ وجه! سایت ما (و بسیاری سایت‌های دیگر مطرح ایران یا جهان) در تمام موارد نمره‌ی 100 را ندارند. این مورد هم می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ البته بگذارید بصورت دقیق‌تری توضیح بدهم:

امتیاز 100 کامل در گوگل لایت هاوس | Google Lighthouse 100 score | شایان وب
امتیاز 100 کامل در گوگل لایت هاوس | Google Lighthouse 100 score

اگر می‌توانید تغییرات و موارد بهینه‌سازی که گوگل لایت هاوس توصیه کرده را انجام دهید، حتما و حتما آن موارد را انجام داده و بهینه‌سازی کنید؛ اما:

زمانی هست که مثلا Google Lighthouse به اسلایدر شما ارور داده. خب، اگر شما اسلایدر را حذف کنید، شاید از یک طرف فقط نمره‌ی بهتری در گوگل لایت هوس بگیرید، ولی آیا کاربر هم راضی است؟! شاید خیر! پس راهکار منطقی این است که اسلایدر را در صفحه داشته باشید.

پس گاهی مجبور می‌شویم برای تجربه‌ی بهتر کاربر، یکسری نکات را رعایت نکنیم؛ که البته کار درست هم همین هست! گوگل لایت هاوس با یکسری پارامترهای کلی از قبل تعریف شده سایت ما را بررسی می‌کند. این شرایط می‌تواند برای هر سایتی متفاوت باشد؛ پس اینکه حتما عمل کنید، ضروری نیست.

اسکرین شات گوگل لایت هاوس صفحه‌ی اصلی وبسایت شایان وب
اسکرین شات گوگل لایت هاوس صفحه‌ی اصلی وبسایت شایان وب

بگذارید یک مثال واقعی بزنم: در جی‌تی‌متریکس و گوگل لایت هاوس به سایت شایان وب ارور می‌دهد که چت آنلاین سایت را از روی سایت برداریم تا سرعت بهتری بوجود بیاید، چون تا حدی باعث کندی می‌شود.

ولی ما بدلیل اینکه کاربران راحت تر هستند و سوالات‌شان را از آن‌جا به سادگی می‌توانند بپرسند، حذف نکردیم و در حال حاضر داریم استفاده می‌کنیم.

پس در نهایت پاسخ این است: خیر! تا جایی که می‌توانید بهینه کنید. راحتی و تجربه‌ی کاربر مهم است! آن را هم حتما در نظر بگیرید.

چرا امروزه گوگل لایت هاوس مهم‌تر شده؟

افزایش میزان جستجوی Google Lighthouse در گوگل و افزایش محبوبیت این ابزار کاربردی
افزایش میزان جستجوی Google Lighthouse در گوگل که به این معناست که محبوبیت این ابزار آنالیز کاربردی بیشتر شده!

دلیل اینکه امروزه بیشتر وبمستران دارند در مورد Google Lighthouse صحبت می‌کنند و استفاده از آن به نسبت بیشتر شده، به دو دلیل کلی است:

 1. این که ابزار معروف و محبوب GTMetrics از API گوگل لایت هوس در آپدیت اخیر خودش استفاده کرده که در واقع آپدیت بزرگ و مهمی هم بود!
 2. دلیل دوم اینکه تجربه‌ی کاربر برای مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی بسیار مهم‌تر از قبل شده. اینکه کاربر بتواند بخوبی از محتوای سایت استفاده کند و حس راحتی داشته باشد. برای همین استفاده از گوگل لایت هاوس و محبوبیت آن بیشتر شده چون دقیقا همین پارامترهای کاربردی را بررسی می‌کند!

پس بسیار خوب است اگر شما هم مطابق موارد پیشنهادی گوگل لایت هاوس پیش بروید و سایت خود را بهینه‌سازی کنید.

چرا سایت شایان وب بعد از آپدیت GTMETrix باز هم نمره خوبی را کسب کرد؟

آپدیت جی‌تی‌متریکس GTMetrix با API از Google Lighthouse | شایان وب
آپدیت‌های اخیر GTMetrix با API گوگل لایت هوس

همان طور که کمی بالاتر گفته شد، در آپدیت اخیر جی‌تی‌متریکس، API از Google Lighthouse دریافت شده و بررسی سایت‌ها با گوگل لایت هاوس انجام می‌شود.

سایت شایان وب قبل از این آپدیت GTMetrix هم برای گوگل لایت هاوس بهینه شده بود برای همین بر خلاف بسیاری از سایت‌های دیگر، نیاز به بهینه‌سازی خاصی نبود (:

شروع کار! چطور سایتم را با Google Lighthouse آنالیز کنم؟!

خب، بریم سراغ اصل کار! یعنی یاد بگیریم چطور با گوگل لایت هاوس سایت‌مون رو آنالیز کنیم؟!

دو روش برای این کار وجود دارد:

 • با استفاده از inspect گرفتن در مرورگر کروم و رفتن به تب Lighthouse
 • با استفاده از اکستنشن کروم Google Lighthouse

گوگل لایت هاوس در مرورگر گوگل کروم

ابتدا توجه داشته باشید که آخرین نسخه‌ی گوگل کروم را نصب کرده‌اید. برای آنالیز سایت با گوگل لایت هاوس، روی صفحه کلیک راست کنید و inspect را بزنید.

نحوه‌ی inspect گرفتن در مرورگر گوگل کروم
نحوه‌ی inspect گرفتن در مرورگر گوگل کروم

در آنجا تب‌های مختلفی را مشاهده می‌کنید که یکی از آن‌ها Lighthouse است.

تب گوگل lighthouse در مرورگر کروم
تب گوگل lighthouse در مرورگر کروم

بعد از اینکه به آن تب رفتید، روی Generate Report کلیک کنید تا شروع به اسکن سایت شما کند. در نهایت نتیجه را در همان‌جا به شما نمایش می‌دهد.

استفاده از اکستنشن کروم Google Lighthouse

روش بعدی، استفاده از extention کروم زیر به نام Google Lighthouse استفاده کنید.

اکستنشن کروم گوگل لایت هاوس
اکستنشن کروم گوگل لایت هاوس

بعد از نصب اکستنشن، تنها کافیست به صفحه‌ی وب مدنظر خود بروید و روی لوگوی اکستنشن در بالای مرورگر کلیک کنید. سپس روی Generate Report کلیک کنید. با این کار، یک تب جدید باز می‌شود و پس از اندکی ماندن در صفحه، نتیجه‌ی آنالیز را نمایش می‌دهد!

بنظر من روش دوم استانداردتر هست و بهتر است از اکستنشن کروم استفاده کنید.

چطور امتیاز بهتری در گوگل لایت هوس بگیریم؟!

برای دریافت امتیاز بهتر در گوگل لایت هوس پیشنهادات این ابزار را بررسی کنید و هر کدام را در گوگل جستجو کنید تا به نتیجه‌ی نحوه‌ی رفع آن برسید یا اینکه روی حالت آکاردئونی آن مورد کلیک کنید و توضیحات مربوط به آن را مطالعه کنید.

تا جایی که می‌توانید سعی کنید نمره‌ی بهتری بگیرید و موارد را بهبود ببخشید؛ ولی خیلی هم وسواس به خرج ندهید!

مواردی که Google Lighthouse پیشنهاد می‌دهد در اکثر موارد بسیار کاربردی و برای تجربه‌ی کاربر در وبسایت ما مفید هستند. ولی حتما نیازی نیست که 100 درصد موارد این لیست بلند بالا را بررسی و برطرف کنید!

نتیجه گیری

گوگل لایت هاوس یک ابزار کاربردی برای آنالیز وبسایت است که به ما بهترین نکات را برای خلق بهترین تجربه‌ی کاربر، گزارش می‌دهد. استفاده از پارامترها و توصیه‌های مفید این ابزار، باعث بهبود کیفیت وبسایت ما می‌شود.

حتما از Google Lighthouse استفاده کنید، کار با آن و نحوه‌ی کسب نمره‌ی بهتر را یاد بگیرید. قطعا برای شما و کسب و کار اینترنتی‌تان مفید خواهد بود💚😊

]]>
https://shayanweb.com/blog/google-lighthouse/feed/ 2 https://dl.shayanweb.com/public/blog/google-lighthouse-shayanweb.mp4 لایت هاوس گوگل Google Lighthouse چیست؟! | ابزار آنالیز سایت | شایان وب nonadult
قالب وردپرس رایگان فروشگاهی StoreFront استور فرانت https://shayanweb.com/blog/storefront/ https://shayanweb.com/blog/storefront/#respond Sun, 03 Jan 2021 13:02:36 +0000 https://shayanweb.com/?p=6334 قالب وردپرس StoreFront ، استانداردترین قالب برای ووکامرس و یکی از سبک‌ترین و سریع‌ترین قالب‌های وردپرس برای ووکامرس هست. این قالب، توسط توسعه‌دهنده‌ی اصلی افزونه‌ی ووکامرس، بهترین فروشگاه‌ساز وردپرس، ارائه شده و ساختار استاندارد و سبکی دارد. ما این قالب بومی و فارسی کردیم و در اینجا برای دانلود قرار دادیم.

قالب کاملا سازگار با ووکامرس

ووکامرس، معروف‌ترین و قدرتمندترین افزونه‌ی فروشگاه آنلاین وردپرس است که با کمک آن می‌توانید محصولاتی را بصورت آنلاین معرفی کنید و بفروش برسانید. صدها قالب وردپرس، فقط مخصوص خود ووکامرس ساخته شده‌اند. ما چند قالب سازگار با ووکامرس و همین طور المنتور را در مقاله‌ی بهترین قالب‌های رایگان المنتور معرفی و بررسی کرده‌ایم.

قالب وردپرس Storefront هم یکی از بهترین قالب‌هاست که بطور خاص برای ووکامرس ساخته شده است. این قالب، خیلی عالی با ووکامرس کار می‌کند و هماهنگ است؛ همچنین برای سئو و سرعت سایت هم، بسیار بهینه است که به شما کمک می‌کند رتبه‌ی بهتری بگیرید!

ویژگی‌های قالب استور فرانت

 • سفارشی‌سازی در لحظه (تنظیمات قالب در بخش نمایش>سفارشی‌سازی قرار دارند و شما می‌توانید تغییرات را براحتی مشاهده کنید)
 • صفحه‌ی اصلی مخصوص فروشگاه‌های آنلاین
 • سازگار با افزونه‌های معروف و کاربردی وردپرس
 • یک قالب رسپانسیو و استاندارد
 • بسیار سبک
 • بهینه شده برای سئو و سرعت
 • اختصاصی شایان وب: کاملا فارسی و راستچین شده توسط مجموعه‌ی شایان وب
 • اختصاصی شایان وب: اضافه شدن قابلیت تغییر متن کپی رایت فوتر از سفارشی‌ساز قالب
 • اختصاصی شایان وب: تغییر فونت پنل مدیریت وردپرس پیاده شده در قالب
 • و…

پیش‌نمایش قالب StoreFront

اسکرین شات قالب فروشگاهی ووکامرس استورفرانت StoreFront
تصویر اسکرین شات قالب StoreFront

آموزش نصب و راه‌اندازی قالب StoreFront

ابتدا سه فایل مربوط به قالب را از زیر دانلود کنید. (فایل قالب، فایل قالب فارسی‌ساز و فایل‌های درون‌ریز) سپس مطابق ویدیوی آموزشی زیر، نصب و درون‌ریزی اطلاعات دموی قالب را انجام دهید.

ویدیوی آموزش نصب قالب، ایمپورت دموی قالب و انجام تنظیمات قالب StoreFront

ویدیوی آموزشی زیر برای راحتی شما آماده شده است و نصب، راه‌اندازی، ایمپورت دمو و انجام تنظیمات قالب وردپرس storefront آموزش داده شده است.

ویدیوی آموزشی نصب، راه‌اندازی و انجام تنظیمات قالب استور فرانت – قالب وردپرس سازگار با ووکامرس

نحوه‌ی نصب و ایمپورت دموی قالب

ابتدا قالب را نصب می‌کنیم و سپس با نحوه‌ی ایمپورت دموی آن آشنا می‌شویم:

آموزش نصب قالب

 1. برای نصب قالب، ابتدا دو فایل Zip با نام‌های “قالب فارسی StoreFront” و “قالب StoreFront” را از آخر مقاله دانلود کنید.
 2. سپس از بخش نمایش > پوسته‌ها > افزودن، ابتدا فایل Zip قالب اصلی یعنی فایل “قالب StoreFront” را آپلود کنید و سپس فایل چایلدتم فارسی‌ساز یعنی “قالب فارسی StoreFront” را نصب و فعال کنید.
 3. نکته: هر دو قالب باید نصب باشند، ولی قالب فارسی‌ساز باید فعال باشد. قالب فارسی‌ساز، اطلاعاتش را از قالب اصلی می‌گیرد و آن را فارسی می‌کند. در واقع بصورت قالب چایلدتم است. پس قالب چایلدتم فارسی StoreFront را فعال کنید.

آموزش ایمپورت دموی قالب

 1. ابتدا “فایل Zip ایمپورت قالب” را از آخر این مقاله دانلود کنید.
 2. روی فایل کلیک راست کنید و آن را روی کامپیوتر خودتان Extract کنید.
 3. در آن‌جا، سه فایل با پسوند‌های DAT و XML و WIE مشاهده می‌کنید.
 4. افزونه‌ی One Click Demo Import را هم نصب و فعال کنید.
 5. به نمایش> import demo data بروید.
 6. در آن‌جا سه فایل را انتخاب کنید.
 7. ایمپورت را کلیک کنید و صبر کنید تا ایمپورت بطور کامل انجام شود.
 8. پایان! سایت شما باید شبیه دموی اصلی قالب شده باشد!

با این آموزش‌ها و ویدیوی آموزشی، قطعا می‌توانید نصب و راه‌اندازی قالب StoreFront را خیلی راحت انجام دهید!

دانلود قالب StoreFront فارسی

قالب StoreFront توسط مجموعه‌ی شایان وب فارسی و راستچین شده است؛ همچنین موارد بومی‌سازی برای استفاده‌ی مناسب برای سایت‌های فارسی روی این قالب اعمال شده است.

شما می‌توانید قالب را از لینک زیر دانلود و طبق آموزش بالا نصب کنید:

دانلود قالب فارسی Storefront (چایلد تم فارسی ساز) دانلود قالب Storefront

توجه: شما باید هم نسخه‌ی فارسی‌ساز که بصورت چایلدتم ارائه شده را نصب کنید و هم نسخه‌ی اصلی قالب را نصب کنید. قالب چایلدتم فارسی، باید فعال باشد. برای اطلاعات بیشتر ویدیوی آموزشی را ببینید.

دانلود فایل‌های ایمپورت دمو ]]>
https://shayanweb.com/blog/storefront/feed/ 0 https://dl.shayanweb.com/public/blog/storefront-theme.mp4 قالب وردپرس رایگان فروشگاهی StoreFront استور فرانت | شایان وب adult
بررسی بهترین و پر استفاده ترین فونت‌های وب در سایت فونت ایران https://shayanweb.com/blog/best-fontiran-fonts/ https://shayanweb.com/blog/best-fontiran-fonts/#respond Fri, 06 Nov 2020 06:58:17 +0000 https://shayanweb.com/?p=4832 در این مقاله (همراه با ویدیوی آموزشی) به بررسی بهترین و پر استفاده ترین وب فونت های سایت فونت ایران می‌پردازیم! حتما این ویدیو را ببینید، مقاله را بخوانید و نظرتون رو هم بنویسید!

ویدیوی بررسی فونت‌های وب فونت ایران

این ویدیو که توسط مجموعه‌ی شایان وب آماده شده رو حتما ببینید:

در این ویدیو، بهترین فونت‌های وب سایت فونت ایران رو بررسی کردیم!

این فونت‌ها، ایران سنس، ایران یکان، ایران سنس دست نویس و دانا بودند که جز پراستفاده‌ترین فونت‌های وب در زبان فارسی از سایت فونت ایران هستند.

پر استفاده ترین فونت‌های وب

پر استفاده ترین فونت‌های وب در سایت فونت ایران fontiran
پر استفاده ترین فونت‌های وب

همان طور که می‌بینید، فونت ایران سنس، پر استفاده ترین فونت در سال 1398 بوده.

بعد از ایران سنس، فونت‌های ایران یکان و دانا هم در لیست فونت‌های پر استفاده دیده می‌شوند!

امروز در این مقاله، می‌خواهیم به بررسی این فونت‌های پر استفاده‌ی دارای لایسنس در سایت فونت ایران بپردازیم!

 • ایران سنس
 • ایران سنس دست نویس
 • ایران یکان
 • دانا

فونت ایران سنس

فونت ایران سنس، پر استفاده ترین و پرطرفدارترین فونت وب فارسی است! وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های زیاد و معروفی از این فونت استفاده کرده‌اند. مانند: آپارات، کافه بازار، شایان وب، علی بابا و… .

فونت ایران سنس
منبع: فونت ایران fontiran.com
فونت ایران سنس، منبع: سایت فونت ایران

ایران سنس، فونتی ساده، خوانا و نسبتا صمیمی است. متنی که الان دارید در سایت ما (شایان وب) مطالعه می‌کنید هم ایران سنس هست.

فونت ایران سنس دست نویس

فونت ایران سنس دست نویس، همان فونت ایران سنس است که با دست نوشته شده است. این فونت، حس صمیمی تر بودن بیشتر و حالت فانتزی بیشتری را دارد.

فونت ایران سنس دست نویس
منبع: فونت ایران fontiran.com
فونت ایران سنس دست نویس، منبع: سایت فونت ایران

تفاوت ایران سنس و ایران سنس دست نویس

تفاوت فونت ایران سنس با فونت ایران سنس دست نویس در این است که فونت ایران سنس دست نویس، یکبار دیگر طراحی شده و با دست نوشته شده.

طراحی مجدد ایران سنس و نوشتن آن با دست، باعث تغییر حروف شده و جزییات این دو فونت با هم متفاوت شده‌اند.

همچنین فونت ایران سنس دست نویس، حالت صمیمی تر و فانتزی تری نسبت به ایران سنس دارد. شما باید براساس هویت برندتان این فونت‌ها را انتخاب کنید.

برای مثال در حال حاضر ما در سایت شایان وب از هر دو فونت استفاده کردیم. عنوان‌ها با ایران سنس دست نویس و متن، با ایران سنس هست. که حالت زیبایی را ایجاد کرده!

در تصویر زیر می‌توانید تفاوت فونت ایران سنس و فونت ایران سنس دست نویس را به خوبی مشاهده کنید. تفاوت در جزییات است:

تفاوت فونت ایران سنس و ایران سنس دست نویس
منبع: سایت فونت ایران fontiran.com
تفاوت فونت ایران سنس و ایران سنس دست نویس، منبع: سایت فونت ایران

ایران یکان

فونت ایران یکان، فونت سایت دیجی کالا و خیلی سایت‌های دیگر هست. ایران یکان، نسخه‌ی ویرایش شده از فونت یکان هست.

فونت ایران یکان
فونت ایران یکان، منبع: سایت فونت ایران

ایران یکان می‌تواند برای سایت‌هایی با طراحی متفاوت، با هویت جدی تر (نسبت به ایران سنس) استفاده شود. از ایران یکان نسبت به ایران سنس، کمتر استفاده کرده‌اند. شما هم می‌توانید برای کارهای خاص خودتان از این فونت وب استفاده کنید.

تفاوت فونت یکان و ایران یکان با ایران سنس

ایران یکان نسبت به ایران سنس، حالت کمی جدی تر و هندسی تری دارد.

تفاوت فونت ایران سنس و یکان و ایران یکان
تفاوت فونت ایران سنس و یکان و ایران یکان، منبع: سایت فونت ایران

ایران یکان، براساس فونت یکان طراحی شده است. در این باز طراحی، تغییرات زیادی صورت گرفته که باعث ایجاد فونت جدیدی می‌شود.

تفاوت فونت ایران یکان و یکان
تفاوت فونت ایران یکان و یکان، منبع: سایت فونت ایران

حروف در فونت ایران یکان، طراحی جدید و متفاوت‌تری دارند. فاصله‌ها به صورت منظم‌تری قرار دارند. انسجام و هندسی بودن فونت خیلی خوب وجود دارد.

فونت دانا

فونت دانا، اولین وریبل فونت فارسی در ایران بود. وریبل فونت‌ها باعث کمتر شدن درخواست‌ها و حجم صفحه‌ی وب ما می‌شوند. بنابراین برای وب، انتخاب بسیار بهتری است.

فونت دانا نسبت به فونت‌های دیگری که معرفی شد، نسبتا کمتر استفاده شده.

وریبل فونت

وریبل فونت دانا
وریبل فونت دانا، منبع: سایت فونت ایران

در وریبل فونت، با لود کردن فقط یک فایل فونت، می‌توانیم همه‌ی وزن‌های یک فونت، همراه با حالت‌های مختلف آن را استفاده کنیم!

با یک متغیر میزان بولد بودن متن را مشخص کنیم، با متغیر دیگری نوع نقطه را مشخص کنیم، میزان کشش را تغییر دهیم، نوع اعداد را تعیین کنیم (اعداد فارسی یا اعداد انگلیسی) و… که همه‌ی این متغیرها، به سادگی قابل تغییر هستند.

تفاوت دانا با ایران سنس

فونت دانا، بسیار هندسی و با طراحی خاصی است. می‌توانید تفاوت ایران سنس و دانا را در زیر ببینید.

تفاوت فونت دانا و ایران سنس
تفاوت فونت دانا و ایران سنس، منبع: سایت فونت ایران

همان طور که می‌بینید، دانا بسیار هندسی‌تر است و نسبت به ایران سنس، صمیمیت و فانتزی بودن کمتری دارد. استفاده از فونت دانا، باعث خاص‌تر شدن طرح شما می‌شود.

کدام فونت وب را انتخاب کنیم؟!

انتخاب هر کدام از فونت‌های ایران سنس، ایران سنس دست نویس، ایران یکان و دانا باید براساس هویت برند شما باشد. هر کدام از این فونت‌ها، کاربرد متفاوتی دارد. برای مثال شاید ایران سنس دست نویس برای خواندن متن عادی خیلی هم مناسب نباشد (مثلا برای متن مقالات وبلاگ شما) ولی برای عنوان‌های بزرگ و متن‌های کوتاه بسیار مناسب و زیبا باشد.

این انتخاب، باید براساس بررسی هویت برند شما، بررسی آن فونت توسط شما و… انجام شود.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی برترین و پر استفاده ترین فونت‌های وب از سایت فونت ایران پرداختیم و چند فونت مختلف را با هم بررسی کردیم. امیدواریم این مقاله و ویدیو برای شما مفید بوده باشد. در نهایت لینک خرید و بررسی همه‌ی این فونت‌ها را قرار می‌دهیم:

اگر سوالی یا هر موردی در مورد این فونت‌های وب دارید، در بخش نظرات از ما بپرسید. موفق و پیروز باشید.

]]>
https://shayanweb.com/blog/best-fontiran-fonts/feed/ 0
آموزش تغییر فونت پیشخوان وردپرس با افزونه یا کدنویسی از چایلد تم https://shayanweb.com/blog/change-wp-admin-font/ https://shayanweb.com/blog/change-wp-admin-font/#comments Sat, 17 Oct 2020 11:19:48 +0000 https://shayanweb.com/?p=2162 در این مقاله، می‌خواهیم نحوه‌ی تغییر فونت پیشخوان وردپرس و اضافه کردن فونت فارسی برای ظاهر بهتر پنل مدیریت وردپرس را آموزش دهیم! با ما در این مقاله‌ی ساده و سریع، همراه باشید!

چرا تغییر فونت پیشخوان وردپرس؟!

وقتی یک وبمستر و مدیر سایت هستید، قطعا زمان زیادی را در پیشخوان وردپرس (پنل ادمین وردپرس) می‌گذرانید. برای نوشتن مطالب و مقالات، بررسی فرم‌ها، آنالیز، بررسی نظرات و… احتمالا هر روز به پنل وردپرس سایت سر می‌زنید.

برای همین برای اینکه طرح زیبایی را ببینید، بهتر است از فونت مناسب هم در پنل مدیریت سایت وردپرس‌تان استفاده شود!

فونت بد یا فونت خوب برای پیشخوان وردپرس و گوتنبرگ؟!
بررسی تغییر فونت پنل ادمین وردپرس و گوتنبرگ

همان طور که در تصویر بالا هم می‌توانید ببینید، فونت مناسب در محیط گوتنبرگ پیشخوان وردپرس، می‌تواند باعث اشتیاق بیشتر شما برای ماندن در این محیط باشد! همچنین باعث خوانایی بیشتر و لذت بردن بیشتر می‌شود!

البته، این آموزش برای فقط تغییر فونت گوتنبرگ نیست و می‌خواهیم با هم تغییر فونت تمام بخش‌های پنل ادمین وردپرس (پیشخوان وردپرس) را انجام دهیم!

چطور فونت را تغییر بدهیم؟!

تغییر فونت وردپرس با روش‌های مختلف
تغییر فونت و روش‌های آن

شما می‌توانید با کدنویسی و اعمال تغییراتی در قالب وردپرس وبسایت‌تان، این کار را انجام دهید. اما با توجه به زمان‌بر بودن این کار و سختی انجام این کار برای برخی از کاربران، ما دقیقا همین کدها را به صورت یک افزونه‌ی بسیار سبک آماده کرده‌ایم!

البته، آموزش تغییر فونت با کدنویسی و بدون افزونه‌ی آماده شده توسط ما و از طریق چایلد تم هم آموزش داده می‌شود!

این افزونه‌ای که ما کدنویسی کرده‌ایم، بسیار بسیار سبک است و چند خط کد بیشتر ندارد!

عملکرد آن هم بسیار ساده است! فقط باید آن را نصب کنید و تمام! فونت پیشخوان وردپرس شما، تغییر می‌کند (:

نحوه‌ی استفاده از افزونه‌ی بسیار سبک و تغییر فونت

افزونه‌ی تغییر فونت پیشخوان وردپرس شایان وب - ShayanWeb Font Changer Plugin
افزونه‌ی تغییر فونت پنل مدیریت وردپرس شایان وب

همان طور که گفتم، این افزونه توسط مجموعه‌ی شایان وب کدنویسی شده و فوق العاده سبک و آسان است.

این افزونه، هیچ تنظیم یا موارد فنی خاصی ندارد. فقط باید آن را نصب کنید تا فونت پنل مدیریت وردپرس تغییر کند!

برای استفاده از آن، تنها کافیست قدم‌های زیر را طی کنید:

 1. ابتدا افزونه را از دکمه‌ی زیر (کمی پایین تر) در همین مقاله، دانلود کنید.
 2. وارد پیشخوان وردپرس خود شوید و به مسیر افزونه‌ها > افزودن بروید.
 3. روی بارگذاری افزونه کلیک کنید.
 4. فایل دانلود شده از سایت ما را آپلود کنید.
 5. افزونه را فعال کنید.
 6. تمام!! فونت پیشخوان وردپرس شما تغییر می‌کند!!😍😍👌

دانلود افزونه‌ی آماده شده برای تغییر سریع فونت پیشخوان وردپرس

برای دانلود این افزونه، روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود افزونه‌ی سبک تغییر فونت پیشخوان وردپرس

آموزش تغییر فونت با کدنویسی و از طریق چایلد تم قالب وردپرس

روش دیگر، استفاده از چایلد تم و با کدنویسی است. یعنی یا می‌توانید با افزونه‌ی بالا این کار را انجام دهید و یا با استفاده از کدنویسی و از طریق چایلد تم.

ایجاد چایلد تم

برای تغییر فونت پیشخوان وردپرس با کدنویسی، خیلی بهتر است از چایلد تم استفاده کنید و فایل‌های قالب اصلی خود را تغییر ندهید. در آپدیت‌های قالب اصلی هم به مشکلی نمی‌خورید!

قبلا در مقاله‌ی زیر، آموزش ایجاد چایلد تم را داده‌ایم:

پس از خواندن مقاله‌ی ایجاد چایلد تم، به ادامه‌ی آموزش توجه کنید:

ایجاد فایل functions.php

در مرحله‌ی بعدی، باید فایل functions.php را در چایلد تم خود ایجاد کنید. سپس در این فایل، کدهای زیر را اضافه کنید:

<?php
if (!function_exists( 'shayanweb_font_changer' )) {
 function shayanweb_font_changer() {
  wp_enqueue_style( 'custom_admin_panel_style', trailingslashit( get_stylesheet_directory_uri() ) . 'shwebfontchanger.css' );
 }
 add_action( 'admin_enqueue_scripts', 'shayanweb_font_changer' );
}

قرار دادن فایل shwebfontchanger.css

سپس از لینک زیر، فایل shwebfontchanger.css را دانلود کنید و در پوشه‌ی چایلد تم خود قرار دهید: (نکته: این فایل بصورت فشرده شده و با پسوند zip قرار دارد. باید آن را از حالت فشرده خارج کنید؛ سپس می‌توانید فایل css را ببینید و قرار دهید)

دانلود فایل shwebfontchanger.css

قرار دادن فایل‌های فونت

در نهایت باید فایل‌های فونت را قرار بدهید تا فونت‌ها لود شوند. برای این کار باید در همان چایلد تم، پوشه‌ای به نام fonts بسازید و فایل فونت شبنم را در آن قرار دهید. فایل فونت شبنم (و فولدر fonts) در فایل زیر قابل دانلود و قرار دادن در چایلد تم هستند. (این فایل هم باید از حالت فشرده خارج شود و سپس در پوشه‌ی چایلد تم قرار دهید)

دانلود فایل فونت شبنم (فولدر fonts)

پایان کار و اضافه شدن فونت فارسی مناسب پیشخوان وردپرس!

در نهایت اگر این کار را به صورت دقیق و قدم به قدم انجام داده باشید، باید فونت پیشخوان وردپرس تغییر کرده باشد!

افزونه‌ای هم که ما ساخته بودیم، دقیقا همین کدها بود! ولی بصورت افزونه و نه بصورت چایلد تم. برای همین کارکرد افزونه با چایلد تم، هیچ تفاوتی نخواهد کرد! پس به راحتی استفاده کنید😉

سوالات متداول

با افزونه یا چایلد تم تغییر فونت پیشخوان وردپرس را انجام دهیم؟!

آموزش تغییر فونت پنل مدیریت وردپرس، با هر دو مورد، یعنی هم چایلد تم و هم افزونه آموزش داده شد.
افزونه‌ای که استفاده می‌شود، بسیار کم حجم و فوق‌العاده سبک است و همان کارکرد با کدنویسی، از طریق چایلد تم را دارد.
بنابراین استفاده از افزونه راحت‌تر و بهتر می‌تواند باشد!

تغییر فونت پیشخوان وردپرس چه کمکی می‌کند؟ چرا تغییر بدهیم؟!

تغییر فونت پیشخوان سایت وردپرس شما، باعث خوانایی بیشتر می‌شود و باعث می‌شود شما اشتیاق بیشتری برای ماندن در صفحه مدیریتی وردپرس داشته باشید!

آیا استفاده از افزونه برای این کار، سایت من را سنگین نمی‌کند؟

هیچ تفاوتی در استفاده از افزونه و یا چایلد تم (با کدنویسی) ندارد!
ولی بطور کلی تغییر فونت، باعث می‌شود کمی سرعت لود پیشخوان وردپرس سایت شما کمتر شود. (ولی تاثیر بسیار زیادی هم ندارد)

نتیجه گیری

امیدوارم این مقاله از سایت شایان وب هم برای شما مفید بوده باشد💚😊 در این مقاله، با نحوه‌ی تغییر سریع و ساده‌ی فونت پیشخوان وردپرس به فونت فارسی مناسب آشنا شدیم! و با دو روش تغییر با افزونه‌ی آماده شده و با کدنویسی از چایلد تم، این کار را انجام دادیم.

حتما برای آموزش‌های بیشتر، شایان بلاگ را ببینید و هر چند وقت یکبار هم به سایت ما سر بزنید تا مقالات جدید آموزشی را ببینید. موفق باشید.💚

]]>
https://shayanweb.com/blog/change-wp-admin-font/feed/ 6
دیجیتال مارکتینگ چیست؟! آنچه باید در مورد بازاریابی دیجیتال بدانید! https://shayanweb.com/blog/digital-marketing/ https://shayanweb.com/blog/digital-marketing/#respond Wed, 30 Sep 2020 14:31:27 +0000 https://shayanweb.com/?p=4902 در این مقاله، به بررسی اینکه دقیقا دیجیتال مارکتینگ چیست و به ما چه کمکی می‌کند، می‌پردازیم! اینکه دیجیتال مارکتینگ شامل چه بخش‌ها و مواردی می‌شود و… . برای اینکه با بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شوید، با ما در این مقاله همراه شوید!

پس از یادگیری مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی، توصیه می‌کنیم حتما با دیجیتال مارکتینگ هم بیشتر آشنا شوید!

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آنالیز و تحلیل در دیجیتال مارکتینگ
آنالیز و تحلیل در دیجیتال مارکتینگ

برای این‌که خیلی دقیق این مورد را بررسی کنیم، نظر یک متخصص را برای شما در زیر آوردیم. آقای Neil Patel ، از نظر Forbes جز 10 بازاریاب برتر جهان است.

دیجیتال مارکتینگ، هر نوعی از بازاریابی محصولات یا خدمات است که با دستگاه‌ها و دیوایس‌های الکترونیکی انجام شود.

Neil Patel – نیل پتل – مدیر سایت neilpatel.com

همان طور که می‌بینید، دیجیتال مارکتینگ به معنای هر مارکتینگی (بازاریابی) است که با رسانه‌های دیجیتال انجام می‌شود.

به زبان خیلی ساده یعنی بازاریابی از طریق کانال‌های دیجیتال (digital channels).

برای مثال شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن‌های موبایل، ایمیل، وب اپلیکیشن‌ها، موتورهای جستجو (مخصوصا گوگل!)، وبسایت‌ها و بسیاری کانال‌های دیجیتال دیگر…

بازاریابی دیجیتال، هم می‌تواند بصورت آنلاین و هم آفلاین انجام شود!

تخصص‌های یک دیجیتال مارکتر چیستند؟!

کسب مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ
کسب مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ

یک دیجیتال مارکتر باید به تقریبا تمام موارد مختلف این زمینه آشنا باشد!

تا چند سال قبل، اگر یک تیم دیجیتال مارکتینگ (اینترنت مارکتینگ) برای وبسایت‌تان داشتید، هر فرد کار خودش را انجام می‌داد.

مثلا ایمیل مارکتر فقط به همین حوزه مسلط بود، Content مارکتر هم همین طور و… .

ولی الان باید همه‌ی افراد چیزی را از دیجیتال مارکتینگ بدانند! مثلا ایمیل مارکتر، باید کمی به کانتنت (Content) مارکتینگ هم آشنایی داشته باشد، تبلیغ نویسی بداند، تا حدی با بررسی و تحلیل آشنا باشد و… .

پس تقریبا باید با تمام بخش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ آشنا باشید؛ بخاطر اینکه این تخصص‌ها به هم مرتبط شدند.

انواع دیجیتال مارکتینگ

انواع مهارت‌ها و زمینه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing
انواع مهارت‌ها و زمینه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing

ما در این‌جا، پر استفاده‌ترین و رایج‌ترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ را برای شما قرار داده‌ایم:

 1. بهینه‌سازی وبسایت برای موتور های جستجو (سئو / Seo)
 2. بازاریابی محتوا (Content Marketing)
 3. سوشال مدیا مارکتینگ (بازاریابی شبکه‌های اجتماعی)
 4. پرداخت در ازای هر کلیک (PPC)
 5. Affiliate مارکتینگ (همکاری در فروش)
 6. تبلیغات همسان (Native Advertising)
 7. اتوماسیون بازاریابی (Marketing Automation)
 8. ایمیل مارکتینگ
 9. روابط عمومی آنلاین (Online PR)
 10. بازاریابی درون گرا (اینباند مارکتینگ – Inbound Marketing)
 11. محتوای اسپانسر شده (Sponsored Content)

سئو (بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو – SEO) و دیجیتال مارکتینگ

سئو - بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو - SEO در دیجیتال مارکتینگ
جستجوی گوگل و سئو

در سئو، وبسایت خود را برای موتور های جستجو بهینه می‌کنیم تا رتبه‌ی بهتر و بالاتری را بگیریم! با بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو، ترافیک ارگانیک و رایگان بیشتری وارد وبسایت ما می‌شوند!

انواع سئو

انواع سئو - بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو
انواع سئو
 • سئوی On Page: در این نوع از سئو، به محتوای موجود در وبسایت توجه می‌کنیم و آن را بهبود می‌بخشیم! ما با انجام تحقیق کلمات کلیدی در دیجیتال مارکتینگ و بهینه‌سازی سایت برای این کلمات کلیدی، سئوی سایت خود را بهبود می‌بخشیم.
 • سئوی Off Page: در این نوع از سئو هم، به مواردی خارج از صفحه‌ی سایت‌مان توجه می‌کنیم و بهبود می‌بخشیم. یعنی قرار دادن لینک‌های خارج از وبسایت که به آن بک‌لینک (Back Link) گفته می‌شود!
 • سئوی Technical: در این نوع سئو روی بک‌اند و کدنویسی وبسایت تمرکز می‌کنیم. فشرده‌سازی و بهبود تصاویر، استفاده از اسکیما و فشرده‌سازی و بهینه‌سازی فایل‌های css که همگی از مشکلات فنی و تکنیکال سئو هستند که معمولا هم باعث بهبود سرعت لود سایت می‌شوند.

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا - content marketing
بازاریابی محتوا – content marketing در دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوایی یا کانتنت مارکتینگ، به معنای تولید محتوا و کار کردن روی بیشتر دیده شدن محتوا است. این کار، به منظور ایجاد آگاهی از برند، رشد ترافیک، تولید Lead (سرنخ) و مشتری است.

سوشال مدیا مارکتینگ (بازاریابی شبکه‌های اجتماعی)

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
سوشال مدیا مارکتینگ – بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود نام برند و محتوا در شبکه‌های اجتماعی بیشتر دیده شود و باعث می‌شود آگاهی از برند بیشتر شود، ترافیک بیشتر شود و بتوانیم Lead بسازیم.

کانال‌های شبکه‌های اجتماعی

پرداخت در ازای هر کلیک (PPC)

پرداخت به ازای هر کلیک - PPC
پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) دیجیتال مارکتینگ

پرداخت در ازای هر کلیک، روشی برای گرفتن ترافیک برای وبسایت است که هر دفعه با پرداخت مبلغی به منتشر کننده، تبلیغ کلیک می‌شود.

یکی از موارد بسیار رایج و پر استفاده، Google Ads است که شما می‌توانید در ازای نمایش داده شدن لینک صفحه‌ای از سایت‌تان در بالای نتایج جستجوی گوگل، مبلغی پرداخت کنید.

Affiliate مارکتینگ (همکاری در فروش)

در روش همکاری در فروش در دیجیتال مارکتینگ، در ازای دریافت کمیسیون، تبلیغ خدمات یا محصولات فرد (شرکت) دیگری را در وبسایت‌تان می‌کنید! در واقع لینک همکاری در فروش آن فرد را در سایت خود قرار می‌دهید.

تبلیغات همسان (Native Advertising)

تبلیغات همسان، تبلیغاتی هستند که از نظر شکل و ظاهر، به شکل سایر محتواهای خود وبسایت هستند. برای همین هم در نگاه اول، کاربر متوجه نمی‌شود که تبلیغاتی است!

اتوماسیون بازاریابی (Marketing Automation)

اتوماسیون بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ، به نرم افزاری گفته می‌شود که کارهای بازاریابی پایه‌ی شما را بطور اتوماتیک انجام می‌دهد!

در بازاریابی، می‌توان بخش‌های تکراری کار را بصورت اتوماتیک انجام داد!

نمونه‌های اتوماسیون بازاریابی

 • خبرنامه‌ی ایمیلی: در خبرنامه‌های ایمیلی، می‌توانید تقریبا تمام کار را بصورت اتوماتیک انجام دهید! لیست کاربران بطور اتوماتیک جمع آوری می‌شوند، با هر مطلب جدید، برایشان ایمیل ارسال می‌شود و… .
 • ارسال پست‌های زمان‌بندی شده در شبکه‌های اجتماعی: اگر می‌خواهید حضور مجموعه‌تان در شبکه‌های اجتماعی را افزایش دهید، باید مرتبا پست ارسال کنید و تعامل داشته باشید! ارسال دستی، کار زمان‌بر و تقریبا بیهوده‌ای است! برای همین با ابزارهای آماده می‌توانید براحتی این فرآیند را اتوماتیک کنید!
 • گزارش کمپین‌ها: کمپین‌های بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ می‌توانند شامل ایمیل‌ها، محتواها، صفحات وب، شماره تماس‌ها و… باشند. اتوماسیون بازاریابی می‌تواند به شما برای مرتب‌سازی همه چیز در کارتان در کمپین‌ها کمک کند!

ایمیل مارکتینگ

احتمالا بارها با این کلمه مواجه شده‌اید! بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ، راهی ساده (که به سادگی هم اتوماتیک می‌شود) برای ارتباط با مخاطبان است که می‌توانید براحتی تخفیف‌ها، مطالب جدید، رویدادها و… را اطلاع رسانی کنید!

روابط عمومی آنلاین (Online PR)

روابط عمومی آنلاین، شبیه به روابط عمومی سنتی است؛ اما در فضای آنلاین! پاسخ به نظرات و درگیر کردن نظرات در وبلاگ سایت، جمع‌آوری نظرات کاربران درباره‌ی مجموعه و…

بازاریابی درون گرا (اینباند مارکتینگ – Inbound Marketing)

اینباند مارکتینگ یا بازاریابی درون گرا، یک روش بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ است که در آن، در هر مرحله مشتری را جذب می‌کنید، ایجاد تعامل می‌کنید و خوشحالی (حس لذت) ایجاد می‌کنید!

محتوای اسپانسر شده (Sponsored Content)

اینستاگرام مارکتینگ - اینفلوئنسر مارکتینگ
اینستاگرام مارکتینگ – اینفلوئنسر مارکتینگ

در محتوای اسپانسر شده (Sponsored)، شما به عنوان برند، به شرکت دیگری مبلغی را پرداخت می‌کنید تا به نوعی درباره‌ی برند شما صحبت کند.

یکی از انواع محتوای اسپانسر شده، اینفلوئنسر مارکتینگ (influencer marketing) است! در این نوع هم، برند به یک اینفلوئنسر مبلغی پرداخت می‌کند تا در ویدیو یا پستی مرتبط در مورد برند صحبت کند و ویدیو و پست بگذارد!

نوع دیگر، مقاله‌ی بلاگ است که در مورد برند می‌نویسند!

تا اینجا

تا اینجا، انواع دیجیتال مارکتینگ را بررسی کردیم، تخصص‌های یک دیجیتال مارکتر را با هم بررسی کردیم و در مورد تعریف دیجیتال مارکتینگ هم بیشتر یاد گرفتیم!

چطور دیجیتال مارکتینگ را شروع کنید؟!

شروع پیشرفت در دیجیتال مارکتینگ، نوشتن گام های دیجیتال مارکتینگ

برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ، بهتر است در ابتدا، کمی با تخصص‌های مختلف این حوزه آشنا شوید، با بخش‌های مختلف آشنا شوید. در دیجیتال مارکتینگ، باید همیشه بروز باشید!

برای مثال، ما در اینجا فقط یکی از موارد مهم در دیجیتال مارکتینگ را با هم بررسی می‌کنیم. جذب!

جذب

جذب مخاطبان، مورد بسیار مهم و ضروری است! جذب، به معنای شناساندن برند خودمان به افراد است.

در فرآیند جذب در دیجیتال مارکتینگ، سعی می‌کنیم ترافیک بیشتری را به سمت وبسایت مان بکشانیم، رتبه‌ی سایت را بهبود ببخشیم و بطور کلی کار کنیم افراد بیشتری ما را بشناسند و ما را دنبال کنند.

در جذب، شما باید به سئوی سایت، تبلیغات و… مسلط باشید!

نتیجه‌گیری

همان طور که در این مقاله مطالعه کردید، دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، به هر بازاریابی که با رسانه‌ها و کانال‌های دیجیتال انجام شود، گفته می‌شود. همچنین در این مقاله، انوع روش‌ها و کانال‌های بازاریابی دیجیتال را با هم بررسی کردیم!!

منابع

]]>
https://shayanweb.com/blog/digital-marketing/feed/ 0
مراحل فارسی سازی و راستچین سازی قالب و افزونه وردپرس https://shayanweb.com/blog/persian-translate-rtl-wordpress-theme/ https://shayanweb.com/blog/persian-translate-rtl-wordpress-theme/#respond Tue, 01 Sep 2020 12:14:40 +0000 https://shayanweb.com/?p=4489 در این مقاله، مراحل فارسی سازی قالب وردپرس و راستچین سازی آن را با هم بررسی می‌کنیم. همچنین با برخی نکات فارسی سازی آشنا می‌شویم و در مورد کسب درآمد از این مهارت صحبت می‌کنیم.

فارسی سازی قالب و افزونه وردپرس

ترجمه و فارسی سازی قالب وردپرس
ترجمه و فارسی سازی قالب وردپرس

فارسی سازی قالب و افزونه وردپرس، کار خیلی سختی نیست! تنها کافیست به زبان مبدا و مقصدی که می‌خواهید ترجمه را از آن انجام دهید، بطور حداقل متوسط، مسلط باشید.

با فارسی سازی قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس، می‌توانید کسب درآمد هم داشته باشید که جلوتر در این مورد هم صحبت می‌کنیم.

راستچین سازی قالب وردپرس

راستچین سازی قالب وردپرس RTL wordpress theme
راستچین سازی قالب وردپرس | RTL wordpress theme

برای راستچین سازی قالب‌های وردپرس، شما نیاز به آشنایی با کدهای css و html دارید و باید با کدهای کاربردی راستچین سازی آشنا باشید. در دوره‌ی آموزشی فارسی سازی قالب وردپرس، با کدهای css راستچین سازی کاربردی هم آشنا می‌شویم و برای مثال، سایت انگلیسی و چپ‌چین ویکی‌پدیا و همین طور یک قالب وردپرس را بطور عملی راستچین می‌کنیم تا شما بیشتر آشنا شوید.

در ادامه با مراحل فارسی سازی و راستچین سازی قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس بیشتر آشنا می‌شویم…

پیش‌نیازهای فارسی سازی و راستچین سازی

بعنوان پیش‌نیازهای راستچین سازی و فارسی سازی قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس، باید:

 1. با خود وردپرس، قالب‌ها و افزونه‌ها آشنا باشید و حداقل کمی با آن کار کرده باشید.
 2. با ساختار پوشه‌ها و دایرکتوری‌های وردپرس و قالب‌ها آشنا باشید.
 3. با کدنویسی فرانت اند وب HTML و CSS آشنا باشید.
 4. زبان مقصد و مبدا ترجمه را بخوبی مسلط باشید و با اصطلاحات مختلف وردپرس و وب برای ترجمه آشنا باشید.
یادگیری پیش نیاز های کدنویسی Front End وب

این موارد، پیش‌نیاز فارسی سازی و راستچین سازی هستند. شما باید این موارد را ابتدا یاد بگیرید.

ما هم در دوره‌ی فارسی سازی قالب وردپرس، اکثر این موارد را در حدود 10 تسک (دو فصل از دوره‌های شایان آکادمی) بررسی می‌کنیم؛ ولی باز هم توصیه می‌شود حداقل آشنایی کلی داشته باشید.

فارسی سازی

برای فارسی‌سازی، قدم‌هایی را باید طی کنیم که در ادامه مطالعه می‌کنید:

همچنین برای مشاهده‌ی این آموزش بصورت ویدیویی، متنی و تصویری و بطور کامل، عملی و پروژه محور، دوره‌ی فارسی سازی قالب وردپرس را ببینید!

مراحل فارسی سازی قالب و افزونه وردپرس را در زیر مطالعه کنید:

تهیه‌ی فایل قالب/افزونه

دانلود قالب وردپرس از سایت WordPress.org
دانلود قالب وردپرس از سایت WordPress.org

پس از دانلود قالب از سایت WordPress.org (برای قالب‌های رایگان) یا سایر سایت‌ها، آن را از حالت فشرده خارج می‌کنیم.

توجه کنید که حتما از یک سایت معتبر (مثل سایت رسمی وردپرس) قالب یا افزونه را دانلود کنید و به هیچ وجه به سایت‌های غیر معتبر اعتماد نکنید!

ایجاد فایل‌های ترجمه

در مرحله‌ی بعدی، باید فایل‌های ترجمه‌ی قالب یا افزونه را ایجاد کنیم. برای این کار، روش‌های مختلفی وجود دارد که بطور کامل و عملی در دوره به چند روش آموزش داده‌ایم.

فارسی سازی موارد ترجمه بصورت تک به تک

ترجمه‌ی موارد ترجمه در فارسی سازی قالب و افزونه وردپرس

در این مرحله، شما باید تک به تک موارد را ترجمه و فارسی سازی کنید. با کلیک روی هر مورد و نوشتن معادل فارسی آن. یا اصلاح ترجمه‌ی Pre Translate .

راستچین سازی قالب وردپرس

راستچین کردن استایل قالب های وردپرس، نیاز به آشنایی با کدنویسی css دارد. در زیر، مراحل راستچین سازی قالب وردپرس را توضیح داده ایم:

آشنایی با کدهای css کاربردی راستچین سازی

کدهای css کاربردی راستچین سازی وردپرس

در این دوره‌ی آموزشی، کدهای css کاربردی راستچین سازی را با راستچین سازی عملی سایت ویکی پدیا و یک قالب وردپرس، یاد می‌گیریم.

راستچین سازی کامل قالب وردپرس

در این مرحله، بطور کامل باید قالب وردپرس را راستچین سازی کنیم. راستچین سازی در قالب‌ها، با روش‌های مختلفی انجام می‌شود و ما به شما بهترین روش را می‌گوییم؛ زیرا استفاده از فایل rtl.css استاندارد نیست!! بصورت پروژه محور، عملی و کاربردی این مورد را یاد بگیرید!

راستچین سازی در چایلد تم

در این مرحله، باید برای استاندارد بودن و از بین نرفتن کدهای راستچین سازی در آپدیت‌های بعدی، از چایلد تم استفاده کنیم که این مورد را هم بطور کامل یاد می‌گیرید!

راستچین سازی رسپانسیو

راستچین و رسپانسیو

مرحله‌ی مهم بعدی، بهینه سازی حالت رسپانسیو در راستچین است و در این مرحله، کدهای استایل ما برای راستچین سازی، باید بطور رسپانسیو قرار بگیرند!

اضافه کردن فونت فارسی به قالب

در مرحله‌ی بعدی، باید به قالب خودمان، فونت فارسی اضافه کنیم و در این دوره، که بهترین دوره‌ی آموزشی فارسی سازی و راستچین سازی قالب وردپرس است، این مورد را هم بصورت خیلی خوبی یاد می‌گیرید!

موارد پیشرفته‌تر!

فانکشن‌های وردپرس WordPress PHP functions

در بخش آخر، باید موارد پیشرفته تر را هم بدانیم!

این موارد پیشرفته، در هیچ جایی به این صورت آموزش داده نمی‌شوند!!

مواردی مثل:

 • ایجاد افزونه‌ی راستچین‌ساز (ویژه!)
 • نکات تکمیلی راستچین‌سازی افزونه‌های وردپرس
 • و…

چطور از این مهارت می‌توان کسب درآمد کرد؟!

کسب درآمد از فارسی سازی و راستچین سازی قالب وردپرس
کسب درآمد از فارسی سازی و راستچین سازی قالب وردپرس

شما از روش‌های مختلف و زیادی می‌توانید از مهارت راستچین‌سازی و فارسی سازی قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس، کسب درآمد کنید. مواردی مثل:

 • استخدام شدن در شرکت‌های مختلف (3 دانشجوی برتر دوره‌ی ما -در شایان وب- در سایت همیار وردپرس استخدام می‌شوند!)
 • به فروش رساندن قالب‌های فارسی‌سازی شده در مارکت‌های مختلف
 • قرار دادن قالب‌های فارسی شده در سایت خودتان
 • استفاده از این قالب‌ها برای پروژه‌های طراحی سایت
 • و…

همچنین پس از یادگیری این مهارت، می‌توانید قالب‌ها یا افزونه‌هایی که قبلا توسط افراد دیگر فارسی شده‌اند را، تغییر دهید و متن‌های خودتان را جایگزین کنید؛ یا استایل راستچین بودن آن را بهبود ببخشید!

می‌خواهید این مهارت را یاد بگیرید؟

دوره‌ی آموزشی فارسی سازی قالب وردپرس و افزونه وردپرس | آموزش فارسی سازی و راستچین سازی قالب و افزونه وردپرس
دوره‌ی آموزشی فارسی سازی و راستچین‌سازی قالب وردپرس و افزونه وردپرس

از شما ممنونم که تا اینجا همراه من بودید. و خوشحالم که تصمیم گرفتید این مهارت فوق‌العاده هیجان انگیز، پولساز و حرفه‌ای را یاد بگیرید!

شما می‌توانید در بهترین دوره‌ی فارسی سازی قالب وردپرس شرکت کنید!!

در این دوره، تمام گام‌های مورد نیاز که در بالا خدمت‌تون عرض کردم رو یاد می‌گیرید! برای اطلاعات بیشتر، حتما به لینک زیر، سری بزنید!

نتیجه گیری

یاد گیری مهارت راستچین سازی و فارسی سازی قالب وردپرس، کاری لذت بخش، پولساز و بی‌نظیر است! شما با یادگیری این مهارت کاربردی می‌توانید با موارد مختلف کدنویسی و وردپرس آشنا شوید و کار ترجمه و راستچین سازی انجام دهید. در این مقاله، مراحل فارسی سازی قالب وردپرس را با هم بررسی کردیم!

سوالات متداول

آیا فارسی سازی قالب وردپرس، نیاز به پیش‌نیازی دارد؟

بله. شما باید به زبان مقصد و مبدا بخوبی مسلط باشید، با وردپرس و قالب‌ها و افزونه‌ها کار کرده باشید، با ساختار دایرکتوری‌های وردپرس آشنا باشید و با کدنویسی فرانت اند HTML و CSS بطور متوسط آشنا باشید. اطلاعات بیشتر…

مراحل فارسی سازی و راستچین سازی قالب وردپرس چیستند؟!

برای فارسی سازی و راستچین سازی قالب و افزونه وردپرس، مراحلی را باید طی کنید که در همین مقاله بطور کامل به آن پردختیم!
این مراحل، در فارسی سازی بطور کلی: تهیه‌ی قالب و افزونه‌ی وردپرس، ایجاد فایل‌های ترجمه و فارسی‌سازی موارد ترجمه هستند.
در راستچین سازی هم: آشنایی با کدهای css کاربردی، راستچین‌سازی کامل قالب، راستچین سازی قالب وردپرس در چایلد تم و در رسپانسیو و در نهایت هم اضافه کردن فونت هستند.

آیا دوره‌ی آموزشی کاملی برای این مورد وجود دارد؟!

بله! ما در بهترین دوره‌ی فارسی سازی و راستچین سازی قالب و افزونه وردپرس، بطور کامل به این مورد پرداخته ایم! این مراحل (+ موارد پیشرفته) بطور قدم به قدم و کامل و کاربردی به شما آموزش داده می‌شوند. در نهایت می‌توانید کسب درآمد کنید.

]]>
https://shayanweb.com/blog/persian-translate-rtl-wordpress-theme/feed/ 0
دانلود افزونه وردپرس رایگان و فارسی MyCred اعتبار من https://shayanweb.com/blog/mycred/ https://shayanweb.com/blog/mycred/#respond Thu, 20 Aug 2020 06:28:08 +0000 https://shayanweb.com/?p=3849 افزونه MyCred یا اعتبار من، از بهترین افزونه‌های وردپرس برای گیمیفیکیشن، امتیاز دادن به کاربران و وفادارسازی است. این افزونه توسط مجموعه‌ی شایان وب بصورت کاملا فارسی شده و رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد!

نکته: افزونه MyCred یک افزونه‌ی وردپرس رایگان است (پرمیوم نیست) و در مخزن وردپرس هم در دسترس است. ما این افزونه را فارسی کردیم و در دسترس شما قرار دادیم.

افزونه‌ی فارسی MyCred اعتبار من

یکی از بهترین و ساده‌ترین افزونه‌های گیمیفیکیشن و اختصاص دادن امتیاز به کاربر، افزونه‌ی MyCred یا اعتبار من است.

شما می‌توانید مواردی را تعریف کنید تا کاربر با انجام دادن آن موارد، امتیاز بگیرد:

دریافت امتیاز با انجام یکسری مواردی
با مشخص کردن موارد، می‌توانید به کاربران امتیاز بدهید!

جلوتر، این قابلیت افزونه MyCred را بیشتر با هم بررسی می‌کنیم!

گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن - بازی سازی چیست؟! Gamification چیست؟ - افزونه MyCred و گیمیفیکیشن
Gamification

گیمیفیکیشن یا بازی‌سازی، به معنای استفاده از عناصر بازی در مواردی است که حالت بازی ندارند. گیمیفیکیشن باعث درگیر شدن بیشتر کاربر با محصول ما می‌شود.

این مورد باعث می‌شود کاربر زمان بیشتری را با محصول یا سایت ما بگذراند و در نهایت باعث خرید در سایت یا هر فرآیند دیگری که باید طی کند، می‌شود.

شما در افزونه‌ی MyCred می‌توانید در صورتی که کاربر در سایت شما ثبت‌نام کرد، یک سال عضو سایت شما بود، مطلبی نوشت، فرم پر کرد و… به او امتیاز دهید!

ویژگی‌های افزونه MyCred – اعتبار من

افزونه‌ی MyCred اعتبار من فارسی در WordPress.org
افزونه‌ی MyCred اعتبار من فارسی در WordPress.org

در افزونه‌ی وردپرس MyCred ، (آن را در مخزن وردپرس ببینید) شما ویژگی‌های زیادی دارید! ویژگی‌های این افزونه عبارتند از:

 • اختصاص دادن امتیاز به کاربران
 • ترجمه‌ی کامل و مناسب فارسی افزونه‌ی MyCred توسط شایان وب
 • دارای Leaderboards برای نمایش کاربران برتر (بیشترین امتیاز)
 • دارای تاریخچه‌ی اکانت کاربران
 • سازگار با بادی پرس BuddyPress و نمایش امتیاز در پروفایل کاربر
 • تعریف Hook های مختلف و مواردی که در صورتی که انجام شوند، کاربر امتیاز دریافت می‌کند.
 • کاملا سازگار با افزونه‌های ووکامرس، LifterLMS، ایزی دیجیتال دانلود، گرویتی فرمز، AffiliateWP و… .
 • و خیلی موارد دیگر…

استفاده از افزونه MyCred برای راه‌اندازی سیستم امتیاز دهی به کاربران

خب، همون طور که گفتیم افزونه MyCred برای راه اندازی یک سیستم امتیازدهی به کاربران می‌تونه مفید باشه و می‌تونید مواردی رو مشخص کنید و… .

خب، توضیح دادن در مورد اینکه چقدر خوبه و قابلیت داره دیگه بسه! بریم سر اینکه واقعا عمل کنیم و شروع کنیم به نصب و راه اندازی افزونه MyCred .

نصب و راه اندازی افزونه MyCred

ابتدا از لینک دانلود زیر، افزونه MyCred فارسی رو دانلود کنید:

دانلود افزونه MyCred دانلود فایل ترجمه فارسی

بعد از دانلود فایل افزونه و فایل ترجمه، به بخش افزونه‌ها>افزودن در سایت وردپرس خود بروید و افزونه را نصب و فعال کنید.

سپس فایل ترجمه که با فرمت zip هست را از حالت فشرده خارج کنید. (با نرم افزار WinRar) بعد از اکسترکت، باید دو فایل با فرمت .po و .mo وجود داشته باشد.

پس از نصب افزونه‌ی MyCred ، وارد هاست تون بشید. سپس به بخش File Manager برید:

فایل منیجر File Manager در Cpanel
File Manager در Cpanel

در فایل منیجر، به مسیر wp-content/languages/plugins برید. در آن‌جا هم دو فایلی (فایل ترجمه) که در بخش دانلود این مقاله دادیم را آپلود کنید. (از بخش Upload)

انجام تنظیمات اولیه

پس از نصب افزونه MyCred ، تنظیمات ابتدایی و اولیه‌ی آن را هم انجام دهید.

برای این کار به منوی افزونه‌ها > راه‌اندازی “اعتبار من” بروید.

مواردی مثل اینکه عنوان امتیاز چه چیزی باشد و… نیاز است وارد شود:

تنظیمات راه اندازی افزونه MyCred اعتبار من
تنظیمات راه اندازی MyCred

در اینجا، اولین پوینت تایپ شما نمایش داده می‌شود و باید آن را بسازید. باید عنوان آن را وارد کنید، پسوند یا پیشوند و مقدار آن را وارد کنید.

همچنین می‌توانید کاربرانی را با ID از دسترسی و نمایش داده شدن این پست تایپ به آن‌ها، ممنوع و حذف کنید.

برچسب سفید

در نهایت هم در این بخش راه‌اندازی، در بخش پیشرفته هم، می‌توانید برچسب سفید یا white label را فعال کنید.

در واقع با فعال کردن برچسب سفید، نام اعتبار من یا MyCred به مدیر سایت نمایش داده نمی‌شود و از نام مدنظر شما خواهد بود.

برای مثال اگر شما بخواهید این سایت را برای فرد دیگری طراحی کنید و نخواهید نام MyCred نمایش داده شود، این مورد را فعال می‌کنید.

پس از کلیک روی “ایجاد پوینت‌تایپ” ادامه‌ی مقاله رو بخونید!!

لیست لاگ

در بخش لیست لاگ (گزارش)، تمامی تغییر امتیازها (اضافه شدن امتیاز به کاربران و…) را می‌توانید مشاهده کنید:

لیست Log گزارش افزونه MyCred
لیست لاگ در افزونه MyCred

هوک‌ها

شما با تعریف هوک‌ها، می‌توانید بصورت اتوماتیک به کاربران امتیاز بدهید!

برای مثال وقتی کاربر بصورت روزانه از سایت شما بازدید کرد، به کاربر امتیاز اضافه شود و…

شما تنها با کشیدن و رها کردن ویجت‌ها می‌توانید آن‌ها را فعال کنید و تنظیمات آن‌ها را انجام دهید!

هوک‌های افزونه MyCred | افزونه اعتبار من Hooks
هوک‌های فعال در MyCred

اددان‌های MyCred

افزونه MyCred یکسری اددان‌هایی دارد که قابلیت‌ها و امکاناتی را به آن اضافه می‌کنند.

این افزودنی‌ها (اددان‌ها) در تب “اددان‌ها” در خود افزونه در دسترس هستند:

اددان های افزونه وردپرس MyCred
اددان های افزونه وردپرس MyCred

تنظیمات

در نهایت هم در تب تنظیمات، یکسری آپشن‌هایی را می‌توانید تنظیم کنید.

مواردی مثل عنوان پوینت‌تایپ تون (مواردی که در ابتدای راه‌اندازی داشتیم) و تغییرات پیشرفته‌تر…

جمع‌بندی

خب، همون‌طور که الان دیدید، راه اندازی یک سیستم گیمیفیکیشن و امتیاز دهی به کاربر در وردپرس با افزونه MyCred خیلی ساده و راحت میشه!

و خب، اکثر کار ما هم در بخش لیست لاگ و هوک‌ها هست؛ چون می‌خواهیم بررسی بکنیم!

همچنین از منوی کاربران هم، شما می‌تونید امتیازها رو برای هر کاربر، مدیریت و کنترل کنید.

بهتون توصیه می‌کنم از افزونه MyCred در سایت‌تون استفاده کنید و قابلیت‌های خوبی برای گیمیفیکیشن داره! اگه سوالی هم داشتید، حتما در بخش نظرات در پایین بپرسید! جواب میدیدم حتما!💚😉

]]>
https://shayanweb.com/blog/mycred/feed/ 0
وردپرس 5.5 با قابلیت‌های فوق العاده منتشر شد! https://shayanweb.com/blog/wordpress-5-5/ https://shayanweb.com/blog/wordpress-5-5/#comments Wed, 12 Aug 2020 06:09:35 +0000 https://shayanweb.com/?p=3763 وردپرس 5.5 ، دیشب یعنی ۲۱ مرداد ماه 1399 (August 11, 2020) منتشر شد! این نسخه از وردپرس، تغییرات جالبی داشت و منتشر شدن وردپرس 5.5 ، برای من بسیار هیجان انگیز است! امروز می‌خواهیم نگاهی به تغییرات وردپرس 5.5 بیندازیم!

وردپرس 5.5 در دسترس است! لطفا هم اکنون بروزرسانی کنید!| تغییرات وردپرس 5.5
وردپرس 5.5 در دسترس است! لطفا هم اکنون بروزرسانی نمایید.

سه تغییر ویژه!

به وردپرس 5.5 خوش آمدید!
به وردپرس 5.5 خوش آمدید!

در اخبار سایت وردپرس، گفته شده که در وردپرس 5.5 ، سایت‌های وردپرسی در سه زمینه بسیار قدرتمند می‌شوند و در واقع قدرت جدیدی بدست می‌آورند!

سرعت، جستجو و امنیت!

سرعت

نوشته‌ها و برگه‌های وردپرس، با Lazy Load یا لود تنبل، سریعتر باز می‌شوند!

تصاویر، در متن‌های وبلاگ شما باعث خوانایی راحتتر و جذاب تر شدن متن می‌شوند؛ ولی بعضی وقت‌ها باعث کاهش سرعت لود سایت می‌شوند!

در وردپرس 5.5، تصاویر تنها زمانی دانلود می‌شوند که روی همان بخش از صفحه اسکرول شود. در واقع به این مورد Lazy Load یا بارگذاری تنبل می‌گویند.

البته قبلا هم این بارگذاری تنبل را می‌توانستیم با افزونه‌های مختلف افزایش سرعت سایت (مثل LiteSpeed یا WP Rocket) داشته باشیم.

در موبایل هم این بارگذاری تنبل مفید است. در واقع تصاویر و فایل‌هایی که مربوط به سایزهای دیگر است، لود نمی‌شود!

جستجو

نقشه‌ی XML یا سایت مپ در هسته‌ی وردپرس 5.5!

سایت‌های ساخته شده با وردپرس، خیلی خوب برای موتورهای جستجو بهینه شدند و کار می‌کنند!

در وردپرس 5.5 بطور پیش فرض (بدون هیچ افزونه‌ای!) نقشه‌ی سایت XML وجود دارد!

در نقشه‌ی سایت، با انتشار یک مطلب جدید در سایت‌تان، آن را به موتورهای جستجو اطلاع می‌دهد و باعث بهبود سئوی سایت شما می‌شود!

امنیت

در WordPress 5.5 می‌توانید بروزرسانی خودکار و اتوماتیک را برای قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس، فعال کنید! یعنی بدون اینکه شما روی دکمه‌ی بروزرسانی کلیک کنید، بصورت خودکار آپدیت می‌شود!!

همچنین از این به بعد برای بروزرسانی افزونه‌ها یا قالب‌ها، با آپلود فایل ZIP هم بروزرسانی انجام می‌شود و خبری از بروزرسانی از فایل‌های wp content نیست!

بروزرسانی خودکار افزونه و قالب وردپرس در وردپرس 5.5
بروزرسانی خودکار افزونه و قالب وردپرس در وردپرس 5.5

تغییرات دیگر؟!

خب، تا اینجا سه تغییر اساسی و مهم وردپرس 5.5 رو با هم بررسی کردیم!

وردپرس، تغییرات دیگری هم داشته!

ویرایشگر بلوک وردپرس!

در WordPress 5.5، ویژگی‌های جدید و هیجان انگیزی برای ویرایشگر بلوک وجود دارد!!

موارد و تغییراتی مثل: الگوهای بلوک، دایرکتوری جدید بلوک، ویرایش تصویر و موارد بسیار دیگر…

دسترسی

در هر نسخه از وردپرس، دسترسی و کار با وردپرس راحتتر می‌شود!

تغییراتی در بلوک‌های وردپرس انجام شده، قابلیت جابجایی متا باکس‌ها با کیبورد وجود دارد و… .

برای توسعه‌دهندگان!

در نهایت مواردی برای دولووپر ها انجام شده که برای اطلاعات بیشتر، اینجا را بخوانید.

جمع بندی

خب، همون طور که دیدید وردپرس 5.5 تغییرات زیادی داشت! سرعت، امنیت، سئو سه مورد از تغییرات مهم در WordPress 5.5 بود. در کنارش، بروزرسانی‌هایی با ویژگی‌های جالب و هیجان انگیز مثل بلوک‌های وردپرس، دسترسی راحتتر و مواردی برای برنامه‌نویس‌ها بود که بررسی کردیم.

]]>
https://shayanweb.com/blog/wordpress-5-5/feed/ 2
آموزش نوفالو nofollow کردن لینک خروجی برای بهبود سئوی وردپرس https://shayanweb.com/blog/nofollow/ https://shayanweb.com/blog/nofollow/#respond Fri, 07 Aug 2020 17:30:00 +0000 https://shayanweb.com/?p=2386 استفاده از لینک نوفالو می‌تواند بسیار کاربردی و برای سئوی وردپرس، مفید باشد. در این مطلب به بررسی nofollow کردن لینک خروجی در وردپرس و بهبود سئوی سایت با نوفالو کردن لینک‌ها، می‌پردازیم.

لینک nofollow چیست؟!

وقتی در وبسایت‌تان نوشته یا مطلبی می‌نویسید، معمولا یکسری لینک‌های خروجی در محتوای مطلب قرار می‌دهید.

اگر تعداد این لینک‌ها زیاد باشد، برای سئوی سایت شما مشکل ایجاد می‌کند. همچنین قرار دادن لینک خروجی به سایتی که مناسب باشد هم مهم است.

اگر آن سایت توسط گوگل به عنوان اسپم شناخته شده باشد یا موارد دیگر، ممکن است سایت شما هم جریمه شود.

استفاده از لینک nofollow در اینجا کاربردی است! با نوفالو کردن بعضی از لینک‌های آن صفحه، می‌توانید این مشکلات را حل کنید!

در واقع به موتور های جستجو اطلاع می‌دهید که آن لینک را فالو نکنند! 😁

نوفالو کردن لینک در وردپرس

در روش اول برای ساخت لینک NoFollow در وردپرس و با ویرایشگر گوتنبرگ، باید افزونه‌ی یوست سئو رو از بخش افزونه‌ها > افزودن، نصب و فعال کنید.

برای این کار در بخش جستجو، کلمه‌ی yoast رو جستجو کنید. پس از انجام این کار، در ادامه با ما همراه باشید…

نوشتن متن و انتخاب آن

، ابتدا متنی را بنویسید، بخشی از آن را انتخاب کنید و به آن لینک بدهید:

انتخاب متن نوشته شده و دادن لینک به آن
انتخاب متن نوشته شده و دادن لینک به آن

وارد کردن لینک و نوفالو کردن لینک

در قدم بعدی، باید لینک خود را وارد کنید و گزینه‌ی نوفالو (NoFollow) کردن را انتخاب کنید:

وارد کردن آدرس لینک و نوفالو کردن آن لینک
وارد کردن آدرس لینک و نوفالو کردن آن لینک

در واقع در موردی که با شماره‌ی 1 در تصویر بالا علامت گذاری شده، باید لینک مدنظر خودتون رو وارد کنید.

در شماره‌ی دوم هم باید گزینه رو فعال کنید. (یعنی آن بخش انتخاب حالت، آبی رنگ بشه)

در نهایت لینک شما نوفالو میشه!

روش دوم برای نوفالو کردن لینک در وردپرس

یک روش دیگر هم وجود دارد. این روش حتما نیازی به نصب افزونه‌ی یوست سئو ندارد.

برای نوفالو کردن لینک، مثل مرحله‌ی قبلی، متن رو بنویسید، بخش مدنظرتون رو انتخاب کنید و لینک رو به آن بدهید.

ولی دیگر آن گزینه‌ی NoFollow به شما نمایش داده نمی‌شود. (چون یوست سئو رو احتمالا نصب نکردید!)

ویرایش متن بصورت HTML

بعد از لینک دار کردن آن متن مد نظرتون، گزینه‌ی “ویرایش به عنوان HTML” را انتخاب کنید:

ویرایش متن پاراگراف با HTML
ویرایش متن پاراگراف با HTML

بعد از انجام این کار، باید لینک تون رو پیدا کنید. ساختار کلی این لینک به این صورت هست:

<a href="https://shayanweb.com/"> متن شما </a>

یعنی با <a شروع میشه. حالا شما باید بیایید مثال بالا رو، به این مورد تبدیل کنید. یعنی یک پارامتر rel=”nofollow” رو به لینک اضافه کنید: (برای اطلاعات بیشتر از سایت گوگل، این لینک رو ببینید)

<a rel="nofollow" href="https://shayanweb.com/"> متن شما </a>

برای درک بهتر، دو کد بالا رو با هم مقایسه کنید، یک مورد بعد از <a اضافه شده.

به همین سادگی شما لینک تون رو نوفالو کردید!

به دو تصویر زیر هم دقت کنید:

ویرایش HTML لینک، قبل از نوفالو کردن
ویرایش HTML لینک، قبل از نوفالو کردن
بعد از نوفالو کردن لینک در HTML
بعد از نوفالو کردن لینک در HTML

جمع بندی

در این آموزش، دو روش نوفالو کردن لینک‌های خروجی سایت وردپرس مون رو بررسی کردیم. امیدوارم براتون مفید بوده باشد. یک روش با افزونه‌ی یوست سئو و روش دوم با کد HTML بود.

در نهایت هم بهتون توصیه می‌کنم مقاله‌ی آموزش ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول و ویژگی‌های یواست سئو رو مطالعه کنید.💚😉

یکی از منابع این مطلب: سایت WPBeginner

اگر سوالی داشتید هم حتما در بخش دیدگاه‌ها از ما بپرسید. در خدمتتون هستیم😉💚. موفق باشید.

]]>
https://shayanweb.com/blog/nofollow/feed/ 0
آموزش تنظیم و تغییر DNS دامنه ir در ایرنیک nic.ir برای اتصال دامنه به هاست https://shayanweb.com/blog/change-ir-dns/ https://shayanweb.com/blog/change-ir-dns/#respond Sat, 01 Aug 2020 19:47:00 +0000 https://shayanweb.com/?p=3528 در این مقاله قصد دارم بهتون در مورد تغییر DNS دامنه .ir توضیح بدهم. دامنه‌های .ir در سایت ایرنیک به آدرس nic.ir ثبت می‌شوند و از همان سایت می‌توانید تغییر NameServer دامنه را انجام دهید. تغییر DNS دامنه، برای اتصال هاست به دامنه انجام می‌شود. با ما همراه باشید.

DNS های دامنه چیستند؟!

DNS یا Domain Name System ، نام دامنه (Domain) را به آی پی متصل می‌کند. مرحله‌ی بعد از خرید هاست مناسب وردپرس و خرید دامنه‌ی مناسب، تنظیم و تغییر نیم سرورهای دامنه است. و بعد از این هم که باید نصب وردپرس را انجام دهید و در نهایت سایت خود را راه اندازی کنید. 😊

تغییر DNS دامنه از ایرنیک یا پنل هاستینگ؟!

این تغییر نیم سرورها، معمولا از سایتی که دامنه‌ها را از آن خریداری کرده‌اید هم قابل انجام است.

ولی روش راحتتر و استاندارد تر، از طریق سایت nic.ir می‌باشد.

در ادامه به بررسی تغییر name server دامنه در سایت ایرنیک (nic.ir) می‌پردازیم.

آموزش تغییر DNS دامنه‌ی .ir

برای تغییر نیم سرورهای دامنه از سایت ایرنیک، باید مراحلی را طی کنیم:

 • ورود به سایت ایرنیک
 • بخش دامنه‌های من
 • تغییر نیم سرورهای دامنه .ir
 • پایان تغییر نیم سرور های دامنه .ir

ورود به سایت ایرنیک

قبل از خرید دامنه، حتما در سایت ایرنیک ثبت نام کرده اید. پس باید وارد شوید. برای ورود به سایت ایرنیک، اینجا را کلیک کنید.

ورود به سایت nic.ir (ایرنیک) برای تغییر dns دامنه
ورود به سایت nic.ir (ایرنیک) برای تغییر Name Server های دامنه

بخش دامنه‌های من

بخش دامنه‌های من در سایت ایرنیک برای تغییر DNS دامنه .ir
بخش دامنه‌های من در ایرنیک

پس از ورود، به این پنل دسترسی پیدا می‌کنید که لیست دامنه‌های شما، زمان ثبت، صاحب امتیاز و دی‌ان‌اس (DNS) کنونی دامنه نوشته شده.

روی عنوان دامنه‌ی خودتان کلیک کنید.

تغییر DNS دامنه .ir

پس از کلیک کردن روی عنوان دامنه، وارد صفحه‌ی زیر می‌شوید. به بخش سامانه‌ی نام دامنه (DNS) بروید.

تغییر dns دامنه در سایت ایرنیک nic.ir
تغییر dns دامنه

در اینجا روی دکمه‌ی “ویرایش ردیف‌های کارگزاری نام و میزبانی دامنه” کلیک کنید.

تغییر dns دامنه .ir با وارد کردن dns ها در سایت ایرنیک
تغییر نیم سرور دامنه .ir با وارد کردن dns ها در سایت ایرنیک

و در نهایت، در بخش بالا:

 1. در بخش نام کارگزار، dns های دامنه‌ی خودتون رو بنویسید. مثلا: ns1.shayanweb.com و… . که شرکت هاستینگ براتون در ایمیل ارسال کرده.
 2. در بخش Secret Answer پاسخ سوالی که هنگام ثبت نام وارد کرده بودید رو بنویسید.
 3. در نهایت هم روی گزینه‌ی اعمال کلیک کنید.

پایان تغییر Name Server دامنه .ir

خب، بهتون تبریک می‌گم! شما با موفقیت تونستید DNS های دامنه تون رو تغییر بدید. این فرآیند تغییر، معمولا 24 ساعت طول می‌کشد، پس یکم باید صبر بکنید.

جمع بندی

یکی از مواردی که همیشه کاربران سایت ما ازمون سوال می‌کردند، تنظیم نیم سرور (NameServer) های دامنه بود که در این مقاله به طور کامل این موضوع رو بررسی کردیم.

تغییر NameServer ها بطور کلی کار سختی نیست و در چند قدم خیلی ساده انجام میشه.

براتون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم. هر سوالی داشتید هم حتما در بخش نظرات ازمون بپرسید💚🌺 حتما جواب میدیم!😊😁

]]>
https://shayanweb.com/blog/change-ir-dns/feed/ 0
Child Theme چیست؟! آموزش استفاده از چایلد تم در وردپرس و ایجاد آن https://shayanweb.com/blog/child-theme/ https://shayanweb.com/blog/child-theme/#comments Wed, 29 Jul 2020 09:57:19 +0000 https://shayanweb.com/?p=3502 Child Theme یا چایلد تم (پوسته‌ی فرزند) به شما کمک می‌کند تغییرات خود را به سادگی در قالب وردپرس سایت‌تان اعمال کنید. حتی اگر قالب وردپرس‌تان را آپدیت و بروزرسانی کنید، باز هم تغییرات‌تان از بین نمی‌رود! با ما در این آموزش همراه باشید.

چایلد تم Child Theme چیست؟! | shayanweb.com

تغییرات در قالب با Child Theme

شاید بخواهید در کدهای functions.php یا فایل‌های دیگر قالب وردپرس وبسایت‌تان تغییراتی اعمال کنید.

برای مثال می‌خواهید کد کپی رایت فوتر را از قالب حذف کنید تا دیگر نمایش داده نشود و با بروزرسانی قالب هم این تغییر شما از بین نرود. در این صورت باید از پوسته فرزند یا Child Theme استفاده کنید.

چایلد تم چطور عمل می‌کند؟!

وقتی یک Child Theme برای قالب وردپرس وبسایت‌تان ایجاد می‌کنید و آن را فعال می‌کنید:

فایل‌های قالب چایلد تم، به جای فایل‌های قالب وردپرس اصلی سایت شما لود می‌شوند.

یعنی برای مثال اگر فایل header.php قالب اصلی سایت‌تان را در قالب چایلد تم کپی کنید و تغییراتی روی آن فایل اعمال کنید، دیگر فایل header.php قالب اصلی لود نمی‌شود و فایل header.php در چایلد تم لود می‌شود.

نحوه‌ی قرار دادن فایل در Child Theme

برای درک بهتر، در تصویر زیر یک نمونه چایلد تم ایجاد شده را می‌توانید مشاهده کنید:

نمونه چایلد تم
نمونه چایلد تم

اگر من یکی از فایل‌های موجود در قالب همیار لرن را (تصویر بالا، قالب همیار لرن و چایلد تم آن است) کپی کنم و به دایرکتوری Child Theme منتقل کنم، دیگر آن فایل از قالب اصلی خوانده نمی‌شود و از Child Theme قالب همیار لرن خوانده می‌شود.

نحوه‌ی کار کردن چایلد تم ها در وردپرس
فایلی که با کپی کردن خوانده می‌شود – نحوه‌ی کار کردن چایلد تم

آموزش ایجاد و ساخت Child Theme

برای ایجاد یک چایلد تم برای سایت وردپرس‌تان، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ایجاد دایرکتوری برای Child Theme
 • ایجاد فایل style.css
 • فعال کردن چایلد تم در وردپرس

ایجاد دایرکتوری برای Child Theme

در قدم اول، وارد کنترل پنل هاست خود بشوید و از بخش File Manager ، به پوشه‌ای که وردپرس در آن نصب هست بروید. سپس به مسیر wp-content/themes بروید.

یعنی ابتدا وارد پوشه‌ی wp-content و سپس وارد پوشه‌ی themes شوید.

در این پوشه می‌توانیم قالب اصلی سایت‌مان را مشاهده بکنیم. مثلا در تصویر زیر، نام قالب آن وبسایت، hamyarlearn است:

آموزش پیدا کردن دایرکتوری قالب وردپرس اصلی سایت برای ایجاد چایلد تم Child Theme
دایرکتوری قالب وردپرس سایت

در اینجا، یک دایرکتوری (پوشه، فولدر) جدید ایجاد می‌کنیم و نام آن را نام قالب وردپرس کنونی‌مان قرار می‌دهیم که در آخرش -child است.

برای مثال در تصویر بالا، ما باید پوشه‌ای با نام hamyarlearn-child ایجاد کنیم.

ایجاد فایل style.css

در قدم بعدی، فولدر Child Theme ای که ساختیم را باز می‌کنیم و یک فایل با نام style.css ایجاد می‌کنیم. در فایل style.css محتویات زیر را قرار می‌دهیم:

/*
Theme Name: HamyarLearn Child
Template: hamyarlearn
Theme URI: https://shayanweb.com
Author: ShayanWeb
Author URI: https://shayanweb.com
Description: HamyarLearn WordPress ChildTheme - Just active this theme
Version: 1.0
License: GNU General Public License v2 or later
License URI: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
Text Domain: hamyarlearnchild
Tags: HamyarLearn, LMS, Learning, Online Learn
This theme, like WordPress, is licensed under the GPL.
*/

توجه داشته باشید که حتما در جلوی بخش Template یعنی به جای عبارت hamyarlearn ، نام پوشه‌ی قالب وردپرس اصلی را وارد کنید.

در ادامه‌ی این فایل هم می‌توانید کدهای css دلخواه خود را وارد کنید و این کدهای css دلخواه شما هم در سایت اعمال می‌شوند.

همچنین می‌توانید کدهای فانکنشنی را به قالب خود اضافه کنید. برای این کار در پوشه‌ی قالب فرزند تان فایلی با نام functions.php بسازید و کدهای توابع خود را وارد کنید.

فعال کردن چایلد تم در وردپرس

در قدم آخر هم باید Child Theme تان را فعال کنید!

برای این کار به پیشخوان وردپرس بروید و در منوی سمت راست، روی گزینه‌ی پوسته‌ها کلیک کنید.

در اینجا باید تمامی پوسته‌های وبسایت تان را ببینید، یعنی تصویر زیر:

لیست قالب های وردپرس سایت
نمایش > پوسته‌ها در پیشخوان وردپرس

و در حال حاضر قالب وردپرس اصلی سایت فعال است.

 • هر دو قالب چایلد تم و قالب وردپرس اصلی باید نصب باشند. ولی قالب چایلد تم فعال باشد.
 • قالب وردپرس اصلی را پاک نکنید و بگذارید نصب باشد، ولی Child Theme فعال باشد.

پس Child Theme را در سایت‌تان فعال کنید.

نحوه‌ی استفاده

برای استفاده از این پوسته‌ی فرزند، همان طور که در ابتدای آموزش هم اشاره شد باید فایل را کپی کنید.

یعنی برای مثال فایل header.php (یا هر فایل دیگری را) کپی کرده و به پوشه‌ی قالب فرزندتان منتقل کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قالب فرزند در وردپرس و کپی کردن این فایل‌ها و… این مقاله را بخوانید.

داکیومنشن وردپرس دات او آر جی برای Child Themes
درباره‌ی چایلد تم از سایت wordpress.org بپرسید!

جمع بندی و نتیجه گیری

در این مقاله متوجه شدیم Child Themes برای چیست و چرا باید از چایلد تم استفاده کنیم. در مورد نحوه‌ی استفاده از Child Theme هم مواردی را یاد گرفتیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.

]]>
https://shayanweb.com/blog/child-theme/feed/ 2
9 مورد از ویژگی‌های یواست سئو برای بهبود سئوی وردپرس https://shayanweb.com/blog/9-yoast-seo-features/ https://shayanweb.com/blog/9-yoast-seo-features/#respond Thu, 16 Jul 2020 06:32:09 +0000 https://shayanweb.com/?p=2999 بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو برای گرفتن ترافیک وبسایت، کاملا ضروری است. افزونه‌ی yoast seo وردپرس یکی از بهترین گزینه‌ها برای سئو کردن سایت وردپرس شما است! امروز می‌خواهیم ویژگی‌های یواست سئو را بررسی کنیم. با ما همراه باشید…

یواست سئو، ابزارها و تنظیمات زیادی دارد و شما می توانید موارد مختلفی را در سایت خود مدیریت کنید تا در موتورهای جستجو مثل گوگل، نتیجه‌ی خوبی بگیرید! قدم بعدی پس از ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول، آشنایی با ابزارها و ویژگی‌های یواست سئو است.

چرا باید از یواست سئو استفاده کنید؟!

چرا از یواست سئو استفاده کنیم؟! | Why use Yoast Seo
استفاده از Yoast Seo در وردپرس

Yoast SEO بیش‌تر از ابزاری برای کمک به شما در ساخت یک سایت بهینه است. این افزونه می‌تواند به عنوان یک پلتفرم یادگیری مورد استفاده قرار گیرد زیرا این افزونه در مورد چگونگی رفع مشکلات نیز به شما پیشنهاداتی می‌دهد.

در ادامه 9 مورد از مفیدترین مواردی که Yoast Seo در توسعه‌ی وبسایت، به شما کمک می‌کند را معرفی می‌کنیم.

ویژگی‌های یواست سئو

ویژگی‌های یواست سئو | yoast seo features
 1. ساختار پاراگراف
 2. تراکم کلمات کلیدی
 3. خوانایی
 4. متا دیسکریپشن
 5. پشتیبانی لینک
 6. استفاده از کلمات کلیدی قبلی
 7. استفاده از کلمات کلیدی در زیر عنوان‌ها
 8. ایجاد نقشه‌ی XML سایت
 9. انتشار در شبکه‌های اجتماعی

1- ساختار پاراگراف

بررسی پاراگراف‌ها و متن محتوای سایت از ویژگی‌های یواست سئو
بررسی ساختار پاراگراف در یواست سئو

یکی از ویژگی‌های کاربردی یواست سئو، بررسی ساختار پاراگراف و نمایش دادن میزان خوانایی آن است.

Yoast SEO ساختار پاراگراف‌های شما را تجزیه و تحلیل می‌کند تا به ارائه‌ی محتوای بهتر کمک کند.

در این ویژگی، یواست سئو بررسی می‌کند که جملات خیلی طولانی نباشد و از نشانه‌های ربط بخوبی استفاده شود.

این ویژگی، به بازدید کننده‌ی عادی هم ​​کمک می‌کند تا محتوای شما را بهتر درک کند. قطعا شما نمی‌خواهید کاربران را هنگام تلاش برای درک توضیحات طولانی از دست بدهید.

مخاطبانی که مطالب شما را درک می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که خرید کنند یا به دنبال‌کنندگان همیشگی شما تبدیل شوند.

2- تراکم کلمات کلیدی

بررسی تراکم کلمات کلیدی از ویژگی‌های یواست سئو | ویژگی بررسی چگالی کلمه کلیدی
بررسی تراکم کلیدی متن Yoast Seo

قطعا شما نمی‌خواهید تراکم کلمه‌کلیدی شما خیلی زیاد باشد. این مورد می‌تواند باعث رتبه‌بندی ضعیف گوگل و سایر موتورهای جستجو شود بخاطر اینکه موتورهای جستجو برای ارائه‌ی کیفیت بهتر، به محتویاتی که با کلمات کلیدی اشباع نشده‌اند، می‌پردازند.

همچنین استفاده از کلمات‌کلیدی به میزان کم هم خوب نیست و باید تعادل وجود داشته باشد.

افزونه Yoast Seo نشان می‌دهد که چند بار از کلمات کلیدی استفاده شده‌است و اگر محتوای مقاله را با تعداد بسیار زیاد یا بسیار کمی از کلمات کلیدی پر کردید، اطلاع می‌دهد.

3- خوانایی

از ویژگی‌های یواست سئو خوانایی متن
بررسی خوانایی متن مقاله در یوست سئو

مطالعات نشان داده‌اند که مطالب با خوانایی بهتر که آسان‌تر خوانده می‌شوند، بیشتر دیده می‌شوند و کاربر ارتباط بهتری با آن مطلب برقرار می‌کند.

از ویژگی‌های یواست سئو این است که ساختار جملات شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و مطمئن می‌شود که می‌خواهید مطالبی با خوانایی راحتتر و بهتر ایجاد کنید.

مواردی مثل طول جملات و پاراگراف‌ها، استفاده از عنوان‌های مناسب و… در خوانایی پست تاثیر گذار هستند.

4- متا دیسکریپشن

ویژگی توضیحات متا در یواست سئو
توضیحات متا در یواست سئو

متا دیسکریپشن یا توضیح متای گوگل، در زیرِ عنوان (لینک) در جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود.

این متن، بازدیدکنندگان را ترغیب می‌کند که مطلب شما را بخوانند.

اگرچه گوگل به داده‌های متا مانند گذشته تأکید نمی‌کند، اما توضیحات متا هنوز هم نقش مهمی دارند.

از دیگر ویژگی‌های یواست سئو این است که به شما اجازه‌ی تنظیم و ایجاد توضیحات متا را می‌دهد.

علاوه بر این، نشان می‌دهد که آیا این توضیحات بهینه شده است یا نه. با استفاده از یک نوار رنگی، افزونه در صورت کامل بودن توضیحات، یک خط سبز را نشان می‌دهد.

5- پشتیبانی لینک

از ویژگی‌های یواست سئو لینک‌ها در یواست برای بهبود سئو و لینک‌سازی
وضعیت لینک‌های داخلی و خارجی در Yoast Seo

چه از لینک‌های داخلی و چه از لینک‌های خارجی استفاده کنید، یواست سئو می‌تواند اطلاعاتی در مورد این لینک‌ها به شما بدهد.

با این کار، مطلب شما authority خود را با سایر مطالب در سایت‌تان اشتراک‌گذاری می‌کند.

همچنین پیوند دادن، به بازدید کنندگان کمک می‌کند که مطالب مرتبط دیگری را هم پیدا کنند.

همچنین از دیگر ویژگی‌های یواست سئو این است که مشخص می‌کند که آیا به اندازه‌ی کافی لینک دارید و آیا از تگ‌های “No Follow” استفاده می‌کنید؟!

6- استفاده از کلمات کلیدی قبلی

ویژگی استفاده‌ی چند باره از کلمه کلیدی در یواست سئو
تعداد دفعات استفاده از کلمه کلیدی در یواست سئو

مطالب مختلف وبسایت، معمولا بر کلمات کلیدی متفاوتی متمرکز می‌شوند.

از ویژگی‌های یواست سئو این است که بررسی می‌کند که قبلا از یک کلمه‌ی کلیدی برای مطلب یا صفحه‌ی دیگری استفاده نکرده باشید.

این ویژگی، کمک می‌کند مطالب تکراری نداشته باشید و دو مطلبی که نوشتید، در موتور های جستجو با هم رقابت نکنند.

Yoast Seo تمامی کلمات کلیدی که در گذشته از آن‌ها استفاده کرده‌اید را به یاد می‌آورد و اگر قبلا از آن‌ها استفاده کرده باشید، به شما اطلاع می‌دهد.

7- استفاده از کلمات کلیدی در زیر عنوان‌ها

ویژگی بررسی زیر عنوان ها از ویژگی‌های یواست سئو

مورد دیگری که گوکل و سایر موتورهای جستجو تمرکز کمتری روی آن دارند، زیر عنوان‌ها (ساب هدینگ‌ها) است.

با این حال، این مورد هنوز هم در crawl شدن پست شما برای ارتباط نقش دارد.

یواست سئو این زیر عنوان ها را بررسی می‌کند و اعلام می‌کند که آیا کلمات کلیدی در آن‌ها وجود دارد یا خیر.

اکثر کارشناسان بر این باورند که قرار دادن کلمه‌ی کلیدی حداقل یک بار در زیر عنوان برای موتورهای جستجو و خوانندگان مناسب است.

8- ایجاد نقشه‌ی سایت XML

ویژگی ایجاد نقشه‌ی XML سایت از ویژگی‌های یواست سئو
نقشه‌ی XML سایت

سازماندهی و طبقه‌بندی مناسب بخش‌های مختلف سایت برای سئو ضروری است و بخشی جدایی ناپذیر از آن، نقشه‌ی سایت XML است.

پس از نصب افزونه، یواست سئو بطور خودکار نقشه‌ی سایت XML را تولید می‌کند و هنگام ایجاد محتوای جدید، آن را به روز می‌کند.

به راحتی می توانید با رفتن به مسیر “سئو > عمومی > امکانات” در داشبورد وردپرس، تنظیمات نقشه‌ی XML سایت خود را تغییر دهید.

9- انتشار در شبکه‌های اجتماعی

بررسی ویژگی‌های یواست سئو انتشار در شبکه‌های اجتماعی
انتشار در شبکه‌های اجتماعی – از ویژگی‌های یواست سئو

افزونه‌ی Yoast SEO وردپرس همچنین دارای قابلیت تنظیم نمایش مطلب در شبکه‌های اجتماعی مختلف است.

اما حتی بدون تنظیم این مورد، بصورت پیش فرض و با تصویر و توضیحات پیش‌فرض گوگل در این شبکه‌های اجتماعی نمایش داده می‌شوند.

شما می‌توانید تصویر یا توضیحات خاصی برای توئیتر یا فیسبوک اضافه کنید.

این مورد به مطالب شما سفارشی‌سازی بیشتری اضافه می‌کند، که می‌تواند در جذب مخاطبان سودمند باشد.

نتیجه‌گیری

افزونه‌ی یواست سئو، ویژگی‌های فوق العاده‌ای دارد که به شما کمک می‌کند وبسایت وردپرس خود را برای موتورهای جستجو و بازدید کنندگان بهینه کنید.

استفاده از این ویژگی‌های یواست سئو، به شما کمک می‌کند سایتی بهینه و سئو شده را داشته باشید تا رتبه‌ی خوبی را کسب کنید.

منابع بهترین ویژگی‌های یواست سئو

سایت greengeeks
سایت yoast.com
سایت pathfinderseo
سایت winningwp

]]>
https://shayanweb.com/blog/9-yoast-seo-features/feed/ 0
چطور یک سایت آموزشی بسازیم؟ آموزش ساخت سایت آموزش آنلاین https://shayanweb.com/blog/make-learning-website/ https://shayanweb.com/blog/make-learning-website/#respond Mon, 13 Jul 2020 04:19:38 +0000 https://shayanweb.com/?p=2853 شاید برای شما هم سوال باشد که چطور می‌توانم سایت آموزشی خودم را داشته باشم و با آموزش آنلاین، کسب درآمد کنم؟ در این مطلب آموزشی، به بررسی راه اندازی یک وبسایت آموزشی حرفه‌ای و قالب وردپرس آموزش آنلاین خواهیم پرداخت.

در ویدیوی زیر هم، آموزش راه اندازی وبسایت آموزشی را بصورت ویدیویی قرار دادیم:

همچنین شما می‌توانید در دوره‌ی آموزشی رایگان سایت آموزشیتو بساز شرکت کنید و رایگان، یاد بگیرید وبسایت آموزشی خودتون رو راه اندازی کنید:

راه اندازی سایت آموزشی بدون برنامه‌نویسی وب؟!

بدون نیاز به کدنویسی صاحب سایت بشو!
بدون برنامه نویسی وب صاحب سایت آموزشی شوید!!

آیا می‌دانستید شما هم می‌توانید بدون اینکه حتی با یک خط کدنویسی یا برنامه‌نویسی وب آشنایی داشته باشید، وبسایت آموزشی خودتان را راه اندازی کنید. آن هم یک وبسایت فوق حرفه‌ای با امکانات کامل، طراحی زیبا و مناسب و درگاه پرداخت آنلاین برای خرید دوره‌ها و… .

راه اندازی سایت آموزشی

شما برای داشتن یک وبسایت آموزشی ، باید 5 مرحله‌ی زیر را طی کنید:

 1. خرید هاست و دامنه برای وبسایت
 2. راه اندازی وبسایت با قالب وردپرس آموزشی
 3. طراحی وبسایت با افزونه‌ی المنتور
 4. وارد کردن اطلاعات وبسایت (و دوره‌ها)
 5. فراهم کردن بستر پرداخت

ما در این مطلب آموزشی، بصورت کوتاه و کاربردی، این 5 قدم را بررسی خواهیم کرد؛ ولی در دوره‌ی رایگان سایت آموزشیتو بساز، بطور کامل و رایگان آموزش طراحی وبسایت آموزشی را بصورت خیلی ساده دادیم.

خرید هاست و دامنه برای وبسایت آموزشی

اگر نمی‌دانید هاست و دامنه برای یک وبسایت چیست، مطلب آموزشی زیر را بخوانید:

به زبان ساده، هاست فضای وبسایت شماست که در آن تصاویر، متن‌ها، نوشته‌ها و… ذخیره می‌شود و دامنه، آدرس سایت شماست. مثل shayanweb.com .

در قدم اول، باید هاست و دامنه‌ی وبسایت‌ آموزشی تان را خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر و خرید هاست مطمئن، مطلب آموزشی بررسی و انتخاب بهترین هاست وردپرس را مطالعه بفرمایید.

راه اندازی وبسایت با قالب وردپرس آموزشی

قبلا هر کسی می‌خواست برای خودش یک وبسایت داشته باشه، باید برنامه‌نویسی وب را بخوبی یاد می‌گرفت تا می‌توانست یک سایت مناسب برای خودش طراحی بکنه.

اما الان یه راه دیگه هم برای راه اندازی وبسایت وجود داره! استفاده از قالب‌های از پیش برنامه‌نویسی شده. ما یکی داریم!

قالب آموزشی همیار لرن
قالب وردپرس آموزش آنلاین همیار لرن

قالب آموزش آنلاین همیار لرن، یک قالب وردپرس حرفه‌ای هست که شما بدون اینکه یک خط کدنویسی انجام بدید، می‌تونید باهاش سایت‌ آموزشی‌تون رو راه اندازی کنید. همچنین قابلیت تغییرات مختلف مثل تغییر متن، رنگ‌ها، نحوه‌ی چیدمان صفحات مختلف، اضافه کردن بخش‌های مختلف و… بصورت بسیار حرفه‌ای هم وجود دارد.

شما می‌توانید با قالب همیار لرن، صفحات مختلف سایت‌تان را با المنتور طراحی کنید، درس‌های دوره‌تان را اضافه کنید، ویدیوی قابل پخشی را به کاربران نمایش دهید و خیلی قابلیت‌های فوق العاده‌ی دیگر…

من به این قالب کاملا اطمینان دارم، بخاطر اینکه بیش از 3 سال زمان گذاشتیم تا این قالب را بصورت بسیار حرفه‌ای و با استاندارد های روز آموزش آنلاین کدنویسی و طراحی کنیم.

طراحی وبسایت با افزونه‌ی المنتور

یکی از ابزارهایی که وردپرس بهمون ارائه می‌دهد، المنتور هست. المنتور، یک صفحه‌ساز است که شما براحتی می‌توانید صفحات مختلف سایت‌تان را طراحی کنید. صفحات سایت آموزشی تان را با المنتور طراحی کنید!

المنتور
المنتور

طراحی سایت با المنتور ساده است. المان مورد نظر تان را انتخاب می‌کنید، در صفحه قرار می‌دهید و تنظیم می‌کنید!! به همین سادگی!

وارد کردن اطلاعات وبسایت (و دوره‌ها)

بعد از اینکه صفحات سایت‌ آموزشی تان را با المنتور طراحی کردید، باید با قالب آموزشی همیار لرن، اطلاعات دوره‌های مختلف در وبسایت تان، اطلاعات صفحات مختلف و… را در سایت‌تان نمایش دهید.

قالب همیار لرن تنظیمات مختلفی برای این کار دارد که براحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.

فراهم کردن بستر پرداخت

و در نهایت باید درگاه پرداخت سایت آموزشی تان را دریافت کنید تا کاربران بتوانند در سایت شما پرداخت اینترنتی داشته باشند.

در مورد درگاه پرداخت، خیلی بیشتر در ویدیوی زیر توضیح دادم:

سوالات متداول

آیا می‌توان بدون برنامه‌نویسی صاحب سایت آموزشی شد؟!

بله! شما می‌توانید بدون اینکه با برنامه‌نویسی وب آشنایی داشته باشید، وبسایت آموزشی خود را طراحی کنید. اطلاعات بیشتر.

یک سایت آموزشی چه قابلیت‌هایی را دارد؟

شما با یک سایت آموزشی می‌توانید دوره‌های آموزشی خود را بفروش برسانید، آزمون‌هایی را بصورت آنلاین از کاربر دریافت کنید، ویدیوهای آموزشی خود را به کاربر نمایش دهید و…

چه گام‌هایی برای داشتن یک سایت آموزشی وجود دارد؟

برای داشتن یک سایت آموزشی، باید 5 قدم زیر را طی کنید:
1- خرید هاست و دامنه برای وبسایت
2- راه اندازی وبسایت با قالب وردپرس آموزشی
3- طراحی وبسایت با افزونه‌ی المنتور
4- وارد کردن اطلاعات وبسایت (و دوره‌ها)
5- فراهم کردن بستر پرداخت
در این مطلب آموزشی، این 5 قدم را بطور کامل توضیح دادیم.

هزینه‌ی داشتن یک وبسایت آموزشی چقدر است؟

برای داشتن یک سایت آموزشی، نیاز به یک هاست، دامنه، قالب آموزشی وردپرس و افزونه‌ی المنتور پرو برای طراحی سایت دارید که در مجموع با حدود 250 تا 300 هزار تومان می‌توانید خودتان یک سایت آموزشی بسیار حرفه‌ای را طراحی کنید.

نتیجه گیری

با داشتن یک سایت آموزشی، می‌توانید براحتی دوره‌های آموزشی خودتان را بفروش برسانید، از کاربران آزمون بگیرید، دوره‌های رایگان و غیر رایگان برگزار کنید و پکیج ویدیویی، صوتی، متنی و… بفروش برسانید. همین امروز با این آموزش وبسایت آموزشی خودتان را راه اندازی کنید!!

]]>
https://shayanweb.com/blog/make-learning-website/feed/ 0
قالب وردپرس فروشگاهی – مجله‌ای رایگان و فارسی Trusted مورد اعتماد https://shayanweb.com/blog/trusted/ https://shayanweb.com/blog/trusted/#comments Mon, 06 Jul 2020 14:31:45 +0000 https://shayanweb.com/?p=2690 قالب وردپرس trusted ، یک قالب رایگان فروشگاهی – مجله‌ای و سازگار با ووکامرس است که به شما کمک می‌کند وبسایت فروشگاهی خودتان را راه اندازی کنید یا از آن برای راه اندازی یک سایت شخصی، فروشگاهی یا مجله‌ای استفاده کنید.

قالب مورد اعتماد، بصورت کامل توسط مجموعه‌ی شایان وب فارسی و راستچین شده است و در وبسایت وردپرس شما براحتی قابل استفاده است. این قالب دارای تنظیمات کاربردی بسیاری است که به شما کمک می‌کند یک سایت فروشگاهی مناسبی را طراحی کنید.

قالب فروشگاهی ووکامرس trusted | قالب مورد اعتماد وردپرس | قالب ووکامرس و وردپرس | قالب وردپرس
قالب فروشگاهی ووکامرس trusted مورد اعتماد

ویژگی‌های قالب Trusted

قالب فروشگاهی Trusted دارای ویژگی‌های بسیار و جذابی است که این قالب را متفاوت می‌کند.

 • قابلیت طراحی صفحه‌ی اصلی قالب Trusted با سفارشی‌ساز وردپرس و بسیار آسان!
 • کاملا سازگار با ووکامرس
 • کاملا راستچین و فارسی همراه با فونت فارسی
 • دارای طراحی زیبا و انیمیشن‌ها و افکت‌ها
 • دارای طراحی ویژه و اختصاصی برای صفحه‌ی بلاگ و صفحه‌ی محصول ووکامرس
 • قابلیت تنظیم بخش‌های مختلف از نمایش>سفارشی‌سازی
 • قابلیت تغییر نوع هدر سایت
 • دارای دکمه‌های مربوط به ورود و سبد خرید در هدر
 • و…

آموزش طراحی صفحه‌ی اصلی با قالب فروشگاهی مجله‌ای Trusted

شما می‌توانید با سفارشی‌ساز قالب مورد اعتماد، صفحه‌ی اصلی وبسایت‌تان را طراحی کنید! امروز می‌خواهیم آموزش این کار را به شما بدهیم 😊😉

ایجاد برگه‌ی صفحه‌ی اصلی

برای طراحی صفحه‌ی اصلی وبسایت‌تان با این قالب وردپرس، ابتدا از بخش برگه‌ها > افزودن، یک برگه با عنوان صفحه‌ی اصلی ایجاد کنید.

تنظیم برگه‌ی خانه از سفارشی‌ساز

از بخش نمایش > سفارشی‌سازی ، وارد کاستومایزر قالب شوید. از بخش “تنظیمات برگه‌ی خانه“، گزینه‌ی برگه‌ی ایستا را انتخاب کنید.

در بخش “برگه‌ی نخست“، برگه‌ای که برای صفحه‌ی اصلی ایجاد کرده‌بودید را انتخاب کنید.

تنظیم بخش‌های مختلف صفحه‌ی اصلی

در سفارشی‌ساز، وارد بخش “تنظیمات صفحه‌ی خانه‌ی استاتیک” شوید.

وارد تنظیم اول، یعنی “فعال‌کردن و مرتب‌سازی بخش‌های صفحه‌ی خانه” شوید.

در اینجا شما می‌توانید باکس‌ها و بخش‌های مختلف صفحه‌ی اصلی سایت را فعال یا غیر فعال کنید. توصیه‌ی ما این است که همه‌ی گزینه‌ها، بجز “محتوای صفحه” فعال باشد.

قالب trusted | قالب ووکامرس و وردپرس | تنظیم مرتب سازی باکس‌های صفحه‌ی خانه
تنظیم باکس‌های خانه

همچنین می‌توانید با کشیدن و رها کردن، مکان این باکس‌ها را تغییر دهید.

تنظیم خدمات شاخص

در بخش خدمات شاخص، شما می‌توانید سه باکس را به کاربر نمایش دهید. هر کدام از باکس‌ها دارای یک آیکون و یک انتخاب صفحه هست.

در بخش انتخاب صفحه، باید یک برگه‌ای که مربوط به آن باکس هست را انتخاب کنید. عنوان، توضیحات و لینک (برای اطلاعات بیشتر به همان صفحه) نمایش داده می‌شوند.

تنظیم درباره‌ی بخش

در این بخش، شما باکسی که متن برگه‌ی انتخابی‌تان را نمایش می‌دهد را می‌توانید ویرایش کنید. اینکه آیا دکمه‌ی بیشتر بخوانید وجود داشته باشد یا خیر، چه صفحه‌ای باشد و… .

تنظیم تب‌های فروشگاه

قالب trusted | قالب ووکامرس و وردپرس | تنظیم تب‌های فروشگاه
تنظیم نمایش تب‌های فروشگاه در قالب Trusted

در بخش تب‌های فروشگاه، می‌توانید انتخاب کنید چه تب‌هایی برای نمایش محصولات به کاربر نمایش داده شود.

تنظیم آخرین پست‌ها

قالب trusted | قالب ووکامرس و وردپرس | تنظیم بخش آخرین پست‌ها نوشته‌های وردپرس
تنظیم بخش آخرین پست‌ها

در بخش تنظیم آخرین پست‌ها قابلیت تنظیم عنوان این باکس در قالب وجود دارد.

تنظیم پنل دعوت به اقدام

قالب trusted | قالب ووکامرس و وردپرس | تنظیم پنل دعوت به اقدام cta call to action panel
تنظیم بخش دعوت به اقدام در صفحه‌ی اصلی قالب مورد اعتماد trusted

در نهایت هم بخش دعوت به اقدام است که می‌توانید یک صفحه را انتخاب کنید (مثلا یک لندینگ پیج یا هر صفحه‌ی دیگری) و یک تصویر بک گراند هم انتخاب کنید.

تغییر تصویر پس‌زمینه‌ی سربرگ (هدر)

تنها یک مورد از تنظیمات صفحه‌ی اصلی باقی‌مونده، اون هم تنظیم تصویر سربرگ یا همون هدر سایت‌مون هست که از همان نمایش>سفارشی سازی ، وارد بخش “تصویر سربرگ” بشوید.

در آن‌جا روی “افزودن تصویر تازه” کلیک کنید و تصویر خودتون رو آپلود کنید.

در نهایت یادتون نره روی “انتشار” کلیک کنید😊😉

آموزش نصب قالب Trusted

برای نصب قالب Trusted (مورد اعتماد)، باید گام‌های زیر را طی کنید:

 1. وردپرس را نصب کنید.
 2. قالب Trusted و قالب فارسی‌ساز مورد اعتماد (چایلد تم) را از بخش “پوسته‌ها > افزودن پوسته” نصب کنید.
 3. افزونه‌های زیر را نصب و فعال کنید؛ همچنین تنظیمات آن‌ها را هم انجام دهید:
  woocommerce و parsidate
 4. از بخش نمایش > سفارشی‌سازی تنظیمات قالب را به سادگی انجام دهید.
  نصب این قالب بسیار آسان است و براحتی می‌توانید تنظیمات آن را انجام دهید.

دانلود قالب فروشگاهی مجله‌ای مورد اعتماد

نکته: شما باید هر دو قالب Trusted فارسی و قالب Trusted را نصب کنید! ولی قالب چایلدتم یعنی قالب فارسی باید فعال باشد!

دانلود قالب فارسی مورد اعتماد (چایلد تم فارسی ساز) دانلود قالب Trusted ]]>
https://shayanweb.com/blog/trusted/feed/ 2
قالب وردپرس رایگان فروشگاهی لتو Leto | قالب رایگان سازگار با ووکامرس https://shayanweb.com/blog/leto/ https://shayanweb.com/blog/leto/#comments Wed, 01 Jul 2020 09:19:47 +0000 https://shayanweb.com/?p=2394 قالب لتو ( Leto ) ، یک قالب وردپرس رایگان برای سایت‌های فروشگاهی است. قالب وردپرس Leto دارای انیمیشن‌های خیلی جذابی است که به شما کمک می‌کند یک سایت حرفه‌ای و جذاب برای خودتان داشته باشید. همچنین کاملا با ووکامرس سازگار است.

قالب فروشگاهی ووکامرس لتو Leto WordPress Theme
قالب فروشگاهی Leto قالب وردپرس رایگان سازگار با ووکامرس

قالب لتو، یک قالب وردپرس کاملا سازگار با ووکامرس است که برای ساخت هر نوع وبسایت فروشگاهی مناسب است و شما می‌توانید هر محصولی را با این قالب بفروش برسانید.

ویژگی‌های قالب ووکامرس Leto

 • قالب لتو، یک قالب فروشگاهی سازگار با ووکامرس است و با افزونه‌های محبوب ووکامرس هم بخوبی کار می‌کند.
 • دارای ابزارک‌های کاربردی که به شما در طراحی صفحات مختلف سایت‌تان کمک می‌کند.
 • دارای رسانه‌ی سربرگ در وردپرس که می‌توانید یک تصویر یا ویدیو را در بالای سایت‌تان نمایش دهید.
 • قالب Leto دارای تنظیمات مختلف در سفارشی‌ساز وردپرس است که براحتی می‌توانید تنظیماتی مثل رنگ‌ها، طراحی و… را انجام دهید.
 • این قالب را کاملا فارسی و راستچین کرده‌ایم و می‌توانید براحتی استفاده کنید.
 • دارای صفحه‌ساز بسیار جالب برای طراحی صفحه‌ی اصلی یا سایر صفحات سایت.
 • و…

آموزش درون‌ریزی دموی قالب لتو

برای درون‌ریزی دموی قالب فروشگاهی Leto مراحل زیر را طی کنید:

 1. در مرحله‌ی اول وردپرس را نصب کنید.
 2. همه‌ی افزونه‌ها، نوشته‌ها، قالب‌ها، ابزارک‌ها و… که بصورت پیش‌فرض روی وردپرس قرار دارند را حذف کنید.
 3. قالب Leto و لتو نسخه‌ی چایلد (نسخه‌ی فارسی‌ساز قالب) را نصب کنید.
 4. قالب لتو چایلد (فارسی‌ساز) را فعال کنید. (ولی قالب Leto فقط نصب باشد و قالب چایلد را فعال کنید)
 5. افزونه‌ی One Click Demo Import را از بخش افزونه‌ها > افزودن (مخزن وردپرس) نصب و فعال کنید.
 6. افزونه‌های زیر را نصب و فعال کنید و تنظیمات آن‌ها را انجام دهید:
  woocommerce و parsidate و Kirki Customizer Framework و Page Builder by SiteOrigin
 7. از بخش نمایش > Import Demo Data سه فایلی که در پکیج درون‌ریز قرار دارند (که از سایت ما دانلود کردید) را انتخاب کنید و روی درون‌ریزی کلیک کنید.
 8. بعد از انجام این کار، باید چند دقیقه صبر کنید و اصلا صفحه را نبندید. ممکن است حتی تا یک ساعت این درون‌ریزی طول بکشد!
 9. پس از انجام درون‌ریزی، تنها مواردی مثل تنظیم کردن صفحه‌ی اصلی بعنوان برگه‌ی نخست سایت (از بخش تنظیمات>خواندن) و اختصاص دادن فهرست اصلی به عنوان منوی بالای سایت و… می‌ماند که براحتی قابل انجام است.

دانلود قالب فروشگاهی Leto

دانلود قالب فارسی لتو (چایلد تم فارسی ساز) دانلود قالب Leto دانلود پکیج درون‌ریزی دمو ]]>
https://shayanweb.com/blog/leto/feed/ 8