چطور یک سایت آموزشی بسازیم؟ آموزش ساخت سایت آموزش آنلاین

ساخت سایت آموزشی - آموزش آنلاین - قالب آموزشی وردپرس - ساخت سایت آموزشی وردپرس - قالب وردپرس آموزشی - آموزش آنلاین - وبسایت آموزشی

در این آموزش یاد می‌گیریم سایت آموزشی خودمان را طراحی کنیم و بسازیم. استفاده از قالب وردپرس آموزشی را یاد خواهیم گرفت و وبسایت آموزشی‌مان را طراحی می‌کنیم.

شاید برای شما هم سوال باشد که چطور می‌توانم سایت آموزشی خودم را داشته باشم و با آموزش آنلاین، کسب درآمد کنم؟ در این مطلب آموزشی، به بررسی راه اندازی یک وبسایت آموزشی حرفه‌ای و قالب وردپرس آموزش آنلاین خواهیم پرداخت.

در ویدیوی زیر هم، آموزش راه اندازی وبسایت آموزشی را بصورت ویدیویی قرار دادیم:

همچنین شما می‌توانید در دوره‌ی آموزشی رایگان سایت آموزشیتو بساز شرکت کنید و رایگان، یاد بگیرید وبسایت آموزشی خودتون رو راه اندازی کنید:

راه اندازی سایت آموزشی بدون برنامه‌نویسی وب؟!

بدون نیاز به کدنویسی صاحب سایت بشو!
بدون برنامه نویسی وب صاحب سایت آموزشی شوید!!

آیا می‌دانستید شما هم می‌توانید بدون اینکه حتی با یک خط کدنویسی یا برنامه‌نویسی وب آشنایی داشته باشید، وبسایت آموزشی خودتان را راه اندازی کنید. آن هم یک وبسایت فوق حرفه‌ای با امکانات کامل، طراحی زیبا و مناسب و درگاه پرداخت آنلاین برای خرید دوره‌ها و… .

راه اندازی سایت آموزشی

شما برای داشتن یک وبسایت آموزشی ، باید 5 مرحله‌ی زیر را طی کنید:

  1. خرید هاست و دامنه برای وبسایت
  2. راه اندازی وبسایت با قالب وردپرس آموزشی
  3. طراحی وبسایت با افزونه‌ی المنتور
  4. وارد کردن اطلاعات وبسایت (و دوره‌ها)
  5. فراهم کردن بستر پرداخت

ما در این مطلب آموزشی، بصورت کوتاه و کاربردی، این 5 قدم را بررسی خواهیم کرد؛ ولی در دوره‌ی رایگان سایت آموزشیتو بساز، بطور کامل و رایگان آموزش طراحی وبسایت آموزشی را بصورت خیلی ساده دادیم.

خرید هاست و دامنه برای وبسایت آموزشی

اگر نمی‌دانید هاست و دامنه برای یک وبسایت چیست، مطلب آموزشی زیر را بخوانید:

به زبان ساده، هاست فضای وبسایت شماست که در آن تصاویر، متن‌ها، نوشته‌ها و… ذخیره می‌شود و دامنه، آدرس سایت شماست. مثل shayanweb.com .

در قدم اول، باید هاست و دامنه‌ی وبسایت‌ آموزشی تان را خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر و خرید هاست مطمئن، مطلب آموزشی بررسی و انتخاب بهترین هاست وردپرس را مطالعه بفرمایید.

راه اندازی وبسایت با قالب وردپرس آموزشی

قبلا هر کسی می‌خواست برای خودش یک وبسایت داشته باشه، باید برنامه‌نویسی وب را بخوبی یاد می‌گرفت تا می‌توانست یک سایت مناسب برای خودش طراحی بکنه.

اما الان یه راه دیگه هم برای راه اندازی وبسایت وجود داره! استفاده از قالب‌های از پیش برنامه‌نویسی شده. ما یکی داریم!

قالب آموزشی همیار لرن
قالب وردپرس آموزش آنلاین همیار لرن

قالب آموزش آنلاین همیار لرن، یک قالب وردپرس حرفه‌ای هست که شما بدون اینکه یک خط کدنویسی انجام بدید، می‌تونید باهاش سایت‌ آموزشی‌تون رو راه اندازی کنید. همچنین قابلیت تغییرات مختلف مثل تغییر متن، رنگ‌ها، نحوه‌ی چیدمان صفحات مختلف، اضافه کردن بخش‌های مختلف و… بصورت بسیار حرفه‌ای هم وجود دارد.

شما می‌توانید با قالب همیار لرن، صفحات مختلف سایت‌تان را با المنتور طراحی کنید، درس‌های دوره‌تان را اضافه کنید، ویدیوی قابل پخشی را به کاربران نمایش دهید و خیلی قابلیت‌های فوق العاده‌ی دیگر…

من به این قالب کاملا اطمینان دارم، بخاطر اینکه بیش از 3 سال زمان گذاشتیم تا این قالب را بصورت بسیار حرفه‌ای و با استاندارد های روز آموزش آنلاین کدنویسی و طراحی کنیم.

طراحی وبسایت با افزونه‌ی المنتور

یکی از ابزارهایی که وردپرس بهمون ارائه می‌دهد، المنتور هست. المنتور، یک صفحه‌ساز است که شما براحتی می‌توانید صفحات مختلف سایت‌تان را طراحی کنید. صفحات سایت آموزشی تان را با المنتور طراحی کنید!

المنتور
المنتور

طراحی سایت با المنتور ساده است. المان مورد نظر تان را انتخاب می‌کنید، در صفحه قرار می‌دهید و تنظیم می‌کنید!! به همین سادگی!

وارد کردن اطلاعات وبسایت (و دوره‌ها)

بعد از اینکه صفحات سایت‌ آموزشی تان را با المنتور طراحی کردید، باید با قالب آموزشی همیار لرن، اطلاعات دوره‌های مختلف در وبسایت تان، اطلاعات صفحات مختلف و… را در سایت‌تان نمایش دهید.

قالب همیار لرن تنظیمات مختلفی برای این کار دارد که براحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.

فراهم کردن بستر پرداخت

و در نهایت باید درگاه پرداخت سایت آموزشی تان را دریافت کنید تا کاربران بتوانند در سایت شما پرداخت اینترنتی داشته باشند.

در مورد درگاه پرداخت، خیلی بیشتر در ویدیوی زیر توضیح دادم:

سوالات متداول

آیا می‌توان بدون برنامه‌نویسی صاحب سایت آموزشی شد؟!

بله! شما می‌توانید بدون اینکه با برنامه‌نویسی وب آشنایی داشته باشید، وبسایت آموزشی خود را طراحی کنید. اطلاعات بیشتر.

یک سایت آموزشی چه قابلیت‌هایی را دارد؟

شما با یک سایت آموزشی می‌توانید دوره‌های آموزشی خود را بفروش برسانید، آزمون‌هایی را بصورت آنلاین از کاربر دریافت کنید، ویدیوهای آموزشی خود را به کاربر نمایش دهید و…

چه گام‌هایی برای داشتن یک سایت آموزشی وجود دارد؟

برای داشتن یک سایت آموزشی، باید 5 قدم زیر را طی کنید:
1- خرید هاست و دامنه برای وبسایت
2- راه اندازی وبسایت با قالب وردپرس آموزشی
3- طراحی وبسایت با افزونه‌ی المنتور
4- وارد کردن اطلاعات وبسایت (و دوره‌ها)
5- فراهم کردن بستر پرداخت
در این مطلب آموزشی، این 5 قدم را بطور کامل توضیح دادیم.

هزینه‌ی داشتن یک وبسایت آموزشی چقدر است؟

برای داشتن یک سایت آموزشی، نیاز به یک هاست، دامنه، قالب آموزشی وردپرس و افزونه‌ی المنتور پرو برای طراحی سایت دارید که در مجموع با حدود 250 تا 300 هزار تومان می‌توانید خودتان یک سایت آموزشی بسیار حرفه‌ای را طراحی کنید.

نتیجه گیری

با داشتن یک سایت آموزشی، می‌توانید براحتی دوره‌های آموزشی خودتان را بفروش برسانید، از کاربران آزمون بگیرید، دوره‌های رایگان و غیر رایگان برگزار کنید و پکیج ویدیویی، صوتی، متنی و… بفروش برسانید. همین امروز با این آموزش وبسایت آموزشی خودتان را راه اندازی کنید!!

یاد بگیرید کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید!!

نظرات

دوره‌ی رایگان!!

راه اندازی وبسایت آموزشی

بصورت عملی، گام به گام و کامل!
این دوره، فقط در 4 روز برگزار می‌شود!
یاد بگیرید وبسایت آموزشی خودتان را راه اندازی کنید!