درباره‌ی ما

شایان وب | دنیای شروع کسب و کار اینترنتی

شایان وب

در شایان وب، به شما کمک می‌کنیم کسب و کار اینترنتی خودتان را شروع کنید و آن را توسعه دهید؛ در این راه، همراه‌تان هستیم.

داستان شایان وب

شایان فرهنگ پژوه | بنیانگذار و مدیر شایان وب

بیایید داستان شروع شایان وب را از زبانِ شایان فرهنگ پژوه، بنیانگذار و مدیر مجموعه‌ی شایان وب، بشنویم:

«اولین وبلاگ‌هایم را در سن 6 سالگی ساختم. بیشتر از هر چیز، کارکرد این سیستم‌های وبلاگ‌ساز و ساخت وبسایت‌های حرفه‌ای برایم جذاب بود! برای همین در همان سن و سال یادگیری html و css را از سایت w3schools شروع کردم. کم کم وارد دنیای وب و ساخت صفحات سایت شدم!

در سال 1395، زمانی که تنها 9 تا 10 سال داشتم، اولین وبسایت‌ها و پروژه‌ها را طراحی کردم. برای مثال یکی از آن‌ها، مجهز کردن کتاب‌های درسی‌ام به QR کد بود که ایده‌ی آن را از سفرم به مالزی گرفتم (در آن‌جا استفاده از کیوآرکد بسیار رایج بود) و در آن زمان، خیلی جدید بود و به تازگی آمده بود. با باز کردن QR کد، محتوای مکمل مثل ویدیوها، معنی اشعار و کلمات، برخی لینک‌های کاربردی، وویس‌ها و… قرار گرفته بود. همچنین در آن سال، کسب‌وکارها و وبسایت‌های دیگری نیز راه‌اندازی کردم. همچنین در سال 95 با وردپرس آشنا شدم و با تست و خطاهای خیلی زیاد با آن کار کردم که داستان کامل‌تر این‌ها را در وبسایت شخصی من می‌توانید بخوانید.

دو ویژگی شخصیتی کلیدی و مهم من، عملگرایی و پشتکار زیاد من است! بسیار عملگرا هستم و اگر ایده‌ای داشته باشم، حتما با کمال‌گرایی بالا و در عین حال با عملگرایی و به سرعت، آن را شروع می‌کنم!

پس از تجربیات مختلف در زمینه‌ی وردپرس و طراحی سایت، در تاریخ دقیقِ 17 خرداد 1397 (که تاریخ تاسیس و شروع شایان وب است)، یک پیج اینستاگرام با نام “وردپرس با شایان” راه‌اندازی کردم. در این پیج، روزانه چندین پست مرتبط با وردپرس می‌گذاشتم، در حدی که با جست‌وجوی کلمه‌ی “وردپرس”، پیج من اولین پیج بود!

تمرکز اصلی من در همان ابتدا روی آموزش این موضوع به صورت خیلی کاربردی بود تا راه‌حلی واقعی جلوی پای افرادی که می‌خواهند به تازگی وبسایت خودشان را راه‌اندازی کنند، بگذارم.

پس از فعالیت‌های مختلف مانند انجام پروژه‌های طراحی سایت، طراحی و برنامه‌نویسی قالب وردپرس آموزشی همیار لرن و چند محصول وردپرسی دیگر و…، در پاییز سال 1398، تصمیمی مهم و اثرگذار گرفتم!!

این تصمیم مهم، ریبرندینگ بود که شامل تغییر نام برند، دامنه‌ی وبسایت، لوگو و مجموعه‌ها می‌شد.

پس از برنامه‌نویسی اختصاصی قالب جدید و یکپارچه‌ی سایت، شایان وب در تولد دو سالگی یعنی اواخر اردیبهشت 1399 رونمایی شد! این تصمیم، ریسک بسیار بالایی داشت، ولی با موفقیت انجام شد.

در ابتدا، ورودی گوگل و فروش، بسیار کم شد ولی بعد از چند ماه، فروش و ورودی چندین برابر شد!!

پس از ریبرندینگ به شایان وب، تمرکز اصلی من روی طراحی دوره‌های آموزشی حرفه‌ای و کامل شد. البته قبل از ریبرندینگ هم آموزش‌ها، وبینارها، کارگاه‌های حضوری و ویدیوهای مختلفی ارائه شده بود، ولی پس از ریبرندینگ و در سال 1399 تمرکز اصلی من به طراحی دوره‌های آموزشی تغییر کرد، تا بتوانم با دانش و تجربیات خوبی که بدست آورده بودم، روی افراد زیادی تاثیرگذار باشم.»

داستان شروع شایان وب به این صورت بود! همچنان مسیری طولانی را در پیش داریم…

بنیانگذار سایت شایان وب

شایان فرهنگ پژوه

شایان فرهنگ پژوه، بنیانگذار وبسایت شایان وب است. از 10 سالگی، بصورت حرفه‌ای طراحی وبسایت را شروع کرد. از وبسایت وردپرس با شایان شروع شد و هم اکنون، بنیانگذار و مدیر وبسایت شایان وب، مدرس دوره‌های آموزشی شایان آکادمی و طراح و کدنویس قالب‌های وردپرس شایان مارکت است.

0